Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā pareizi mazgāt gultas veļu: Soli pa solim

2023 10 26

Pēc garas dienas nav nekā labāka par gulēšanu gultā ar tikko izklātām, tīrām un svaigi smaržojošām gultasveļas loksnēm. Viena lieta ir mazgāt gultas veļu, bet cita - precīzi zināt, kā mazgāt palagus. Lai gan tas nav īpaši sarežģīts uzdevums, pastāv labākā gultasveļas mazgāšanas prakse.

Papildus veselīgas un higiēniskas miega vides uzturēšanai pareiza gultas veļas mazgāšana palīdzēs saglabāt materiālu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu ne tikai to, kā mazgāt no dažādiem audumiem izgatavotas palagi, bet arī to, cik bieži un kāpēc ir svarīgi uzturēt savu gultasveļu tīru.

Cik bieži mazgāt gultas veļu

Parasti gultas veļu vajadzētu mazgāt aptuveni reizi nedēļā. Ar šādu biežumu parasti pietiek, lai gulta būtu tīra un veselīga, kā arī lai nepārslogotu grafiku un nesabojātu audumu pārāk agri.

Viss, kas nonāk tiešā saskarē ar ādu, piemēram, virsloksnes, piegulošās palagi un spilvendrānas, jāmazgā katru nedēļu. Dažiem tas attiecas arī uz segu pārvalkiem un plediem.

Kā mazgāt palagi: soli pa solim, kā mazgāt gultas palagus

Lai izvairītos no nejaušas materiāla saburzīšanas vai bojāšanas, vienmēr vislabāk ir ievērot uz gultas veļas etiķetes sniegtos kopšanas norādījumus. Tomēr, mazgājot kokvilnas gultasveļu, varat ievērot šos vispārīgos norādījumus.

  • Pārbaudiet etiķeti. Tā kā kokvilnai ir tendence sarauties, ir svarīgi to mazgāt ūdenī pareizā temperatūrā. Piesātināta ar karstu ūdeni, tā var sarauties žāvēšanas procesā. Tāpēc, ja vien uz kopšanas etiķetes nav norādīts citādi, kokvilnas palagi jāmazgā aukstā ūdenī (vai varbūt siltā ūdenī ar aukstu skalošanas ciklu).
  • Pievienojiet maigu mazgāšanas līdzekli. Pirms ieliekat palagus veļas mazgājamajā mašīnā, pievienojiet bungām vieglu šķidru (vēlams, dabīgu) mazgāšanas līdzekli. Tas ļaus tam pilnībā izšķīst aukstā ūdenī. Ja izmantojat koncentrētu mazgāšanas līdzekli un mazgājat atsevišķu gultasveļas komplektu, pietiks ar apmēram ceturtdaļu tases.
  • Pievienojiet lapas. Pēc tam ielieciet palagus veļas mazgājamajā mašīnā. Vislabāk ir mazgāt nelielu vai vidēja lieluma veļu (piemēram, vienu palagus komplektu), jo pārpildīšana var ietekmēt to, cik rūpīgi viss tiks iztīrīts. Turklāt pārāk liela ielāde var izraisīt gultasveļas sapīšanos, kā rezultātā izveidosies pārāk daudz grumbu un netiks nodrošināta efektīva skalošana ūdenī, izmantojot veļas ciklu.
  • Izvēlieties ciklu. Iestatiet veļas mašīnā normālu vai maigu ciklu un izvēlieties auksta ūdens režīmu. (Dažās veļas mašīnās var izvēlēties arī centrifugēšanas ātrumu. Gultas veļai vislabāk ir izvēlēties vidēju vai lielu ātrumu, lai viss ūdens tiktu pienācīgi izskalots).
  • Nospiediet "Start".

Kā žāvēt loksnes

Kokvilnas palagus var žāvēt parastās veļas žāvētavās, taču jāuzmanās, lai tie nesamazinātos. Lai iegūtu labākos rezultātus, pārnesot audumus no veļas mazgājamās mašīnas uz veļas žāvētāju, tos izmazgājiet un savelciet, kā arī izvēlieties zemu žāvēšanas iestatījumu.

Augsta temperatūra var izraisīt ne tikai saraušanos, bet arī izbalēšanu vai pūkošanos. Apsveriet iespēju izmantot ātrās žāvēšanas ciklu, lai gultasveļu nevajadzētu žāvēt siltā gaisā ilgāk, nekā nepieciešams. (Dažām jaunākām veļas žāvētavām ir mitruma sensori, kas automātiski izslēdzas, kad konstatē, ka veļa ir sausa). Ja gultasveļa, kad to izņemat, joprojām ir mitra, varat to žāvēt veļas žāvētājā vēl dažas minūtes vai žāvēt uz auklas.

Var arī pakarināt gultasveļu, tiklīdz izņemat to no veļas mazgājamās mašīnas, un nedžāvēt to veļas žāvētavā - tas novērsīs karstuma radītos bojājumus un ietaupīs enerģiju.

 

Kā mazgāt gultas veļu

Kā mazgāt gultasveļas palagus? Linu veļai ir tendence sarauties, taču ne tik ļoti kā kokvilnai. Jūs varat mazgāt veļu aukstā vai siltā ūdenī un žāvēt veļas žāvētājā uz lēnas uguns. Lai izvairītos no saburzīšanās, izņemiet linu palagus no žāvētāja dažas minūtes agrāk un gultas veļu krājiet, kad tā vēl ir aptuveni 10 % mitra.

Kā mazgāt baltu gultas veļu

Hlora balinātājs var būt skarbu iedarbība uz audumiem, nemaz nerunājot par acu un ādas kairinājumu. Lai saglabātu baltas gultasveļas baltumu, mazgājot tās, pievienojiet OxiClean (skābekli saturoša balinātāja paveids), kā arī ziepes.

Kā mazgāt zīda palagus

Vai vēlaties uzzināt, kā mazgāt zīda palagus? Dabiskais zīdkoka zīdtārpiņš (iegūts no zīdtārpiņiem) ir ļoti mīksts audums. Tā kā karstums var sabojāt smalkos pavedienus, zīda gultasveļa jāmazgā aukstā ūdenī ar maigu mazgāšanas līdzekli. Vislabāk to ir žāvēt gaisā.

Kā mazgāt satīna palagi

Satīna palagi parasti ir izgatavoti no kokvilnas vai sintētiskām šķiedrām, piemēram, poliestera. Parasti tās var mazgāt parastā ciklā siltā ūdenī, taču paturiet prātā, ka tās, visticamāk, nebūs tik izturīgas kā 100 % kokvilnas vai lina palagi.

Kā mazgāt bambusa loksnes

Kā vislabāk mazgāt bambusa šķiedras gultasveļu? Tāpat kā kokvilna, arī bambusa audums var sarauties, ja tiek pakļauts augstām temperatūrām. Ņemot to vērā, gultasveļu vislabāk ir mazgāt aukstā ciklā (vai siltā ar aukstu skalošanu) un žāvēt veļas žāvētājā ar zemu temperatūru.

Kad mazgāt gultas veļu

Tagad jūs zināt, kā mazgāt gultasveļu, bet kad to mazgāt? Vislabāk reizi nedēļā, parastā mazgāšanas dienā (piemēram, svētdienā). Nedēļas nogalē jums būs pietiekami daudz laika, lai izmazgātu un izžāvētu gultas veļu. Turklāt daudziem cilvēkiem patīk, ja pirms jaunās darba nedēļas gultasveļa ir svaiga.

Kā uzturēt tīru gultas veļu

Ko darīt, ja uzreiz nenovietojat gultas veļu atpakaļ gultā? Pēc tam, kad esat izmazgājis palagus, varat tos salocīt un uzglabāt uz plaukta veļas skapī vai grozā, atkritumu tvertnē vai putekļu maisā. Ilgstošai uzglabāšanai ieteicams izmantot hermētisku trauku, lai pasargātu no mitruma.

Savashome piedāvā augstākās kvalitātes gultas veļu tiešsaistē.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.