Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā mazgāt un kopt zīdu un saglabāt tā ilgmūžību.

2023 05 22

Daudziem cilvēkiem patīk zīda maigums un spīdums. Tomēr šo mīksto materiālu var būt grūti tīrīt un kopt. Tātad, kā jūs mazgājat zīdu? Šajā rakstā mēs aprakstīsim, kā to izdarīt.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā pareizi mazgāt zīda segas pārvalkus, palagus, pidžamas, halātus un citus apģērba gabalus.

Kas jums jāzina par zīda mazgāšanu

Zīds ir izgatavots no fibroīna, šķīstoša proteīna, ko ražo kukaiņi. Audums, ko visbiežāk izmanto gultas veļai un apģērbam, ir austs no fibroīna, kas iegūts no zīdtārpiņa kokoniem.

Zīds ir dabiski gluds un ar mīkstu spīdumu. Tas ir arī dabiski elpojošs un labi izvada mitrumu, t.i. t.i. nesaglabā siltumu un noņem sviedrus no ādas.

Tomēr šis audums ir nedaudz mīkstāks par citiem dabīgiem audumiem, piemēram, linu un kokvilnu. Rūpējoties par zīdu, jums būs jābūt īpaši uzmanīgam, tostarp mazgāšanai, žāvēšanai, krokošanai un traipu noņemšanai.

 

Kā mazgāt zīdu veļas mašīnā

Daži cilvēki saka, ka zīdu nekad nevajadzētu mazgāt veļas mašīnā, bet dažos gadījumos jūs to varat darīt. Pirms mazgāšanas noteikti pārbaudiet kopšanas etiķeti.

 

Kā tīrīt zīdu veļas mašīnā:

1. Atdaliet zīda izstrādājumus no smagiem priekšmetiem, piemēram, džinsiem un dvieļiem. Tos var mazgāt kopā ar citiem smalkiem produktiem.

2. Ievietojiet zīda priekšmetus tīkla veļas maisiņā, lai pasargātu tos no bojājumiem. (Šo maisiņu var saukt par sieta veļas maisiņu vai smalku maisiņu - šādu maisiņu varat iegādāties tiešsaistē).

3. Tukšā cilindrā pievienojiet maigu (vēlams dabisku) mazgāšanas līdzekli. Pievienojot to pirms drēbju vai gultas veļas pievienošanas, to var ātri un efektīvi izšķīdināt ūdenī.

4. Ievietojiet veļas mašīnā zīdu un citus smalkus priekšmetus.

5. Izvēlieties maigu mazgāšanas ciklu ar aukstu ūdeni. Izvēlieties mazāku centrifūgas ātrumu, ja veļas mašīnai ir šī iespēja.

Zemāks centrifūgas ātrums var radīt nedaudz mitrākus zīda izstrādājumus nekā lielāks centrifūgas ātrums. Pēc zīda izņemšanas no mazgātāja izmantojiet tīru dvieli, lai absorbētu lieko mitrumu.

Kā mazgāt zīdu ar rokām

Ja raizējaties par zīda bojājumu vai ja uz kopšanas etiķetes rakstīts, ka zīds nav mazgājams mašīnā, varat būt uzmanīgiem un mazgāt ar rokām.

Lūk, kā mazgāt zīdu ar rokām:

1. Piepildiet bļodu ar aukstu vai remdenu ūdeni. Izlietne, vanna vai liela plastmasas atkritumu tvertne ir piemērota.

2. Pievienojiet dažus pilienus maiga mazgāšanas līdzekļa, maisot, lai pārliecinātos, ka tas izšķīst.

3. Iegremdējiet zīda izstrādājumu ziepju šķīdumā.

4. Ļaujiet tai ievilkties 10-15 minūtes.

5. Sajauciet zīda izstrādājumu ar rokām, maigi šūpojot to uz priekšu un atpakaļ, kamēr tas joprojām ir iegremdēts.

6. Mazgājiet priekšmetu ar tīru aukstu ūdeni – izlietnes jaucējkrānā vai citā bļodā.

7. Tā vietā, lai izgrieztu priekšmetu, izmantojiet tīru dvieli, lai uzsūktu lieko ūdeni.
 

Kā žāvēt zīdu

Zīds ir ļoti delikāts materiāls, tāpēc nekad to nežāvējiet veļas mašīnā. Pat zemā siltumā karstums var sarauties, atšķaidīt vai citādi sabojāt audumu.

Tā vietā izžāvējiet zīda izstrādājumus. Varat tos novietot plakaniski vai pakārt, lai tie nožūtu. Vienkārši nekariet tos ārā tiešos saules staros.
 

Kā noņemt traipus no zīda

Vai pamanījāt nelielu traipu uz zīda apģērba vai gultas veļas komplekta? Materiālu var notīrīt ar pilienu vai divus maiga mazgāšanas līdzekļa. Viegli berzējiet ziepes ar tīriem pirkstiem un atstājiet 10-15 minūtes. Pēc tam "nomazgājiet" traipu ar tīru, mitru drānu.

Kā mazgāt zīdu: zīda kopšana: labākā prakse

Rūpējoties par zīdu, ievērojiet šos padomus, lai novērstu bojājumus un saglabātu materiālu izcilā stāvoklī.

Vienmēr izlasiet kopšanas etiķeti. Pirms zīda izstrādājuma mazgāšanas vienmēr izlasiet kopšanas etiķeti. Ja nē, pārbaudiet zīmola vietni, lai iegūtu ieteicamos kopšanas norādījumus. Dažus zīda priekšmetus var mazgāt veļas mašīnā, savukārt citus var būt nepieciešams mazgāt ar rokām vai pat ķīmiski tīrīt.

 

Pārbaudiet, vai krāsas saglabājas ātri. Krāsu noturība nozīmē, ka krāsotais audums ir izturīgs pret izbalēšanu vai izbalēšanu mazgāšanas laikā. Varat to pārbaudīt, uzsmērējot mitru baltu drānu uz neliela zīda laukuma, lai redzētu, vai krāsa pāriet.

 

Izmantojiet maigu mazgāšanas līdzekli. Mazgājot zīdu, vienmēr izmantojiet maigu mazgāšanas līdzekli. Iespējams, jūs varat atrast veļas ziepes, kas izgatavotas īpaši zīdam, taču pretējā gadījumā der dabisks, maigs mazgāšanas līdzeklis.

 

Nekad neizmantojiet balinātāju. Zīdu nekad nedrīkst mazgāt ar hlora balinātāju, pat ja apģērbs vai gultas veļa ir balta. Šis skarbais materiāls var sabojāt auduma dabiskās šķiedras.

 

Nežāvējiet tiešos saules staros. Nežāvējiet zīdu tiešos saules staros, jo saule var izbalināt audumu. Ja izžāvējat zīdu, izžāvējiet to telpās vai vienkārši nolieciet.

 

Noņemiet grumbas ar tvaiku. Tā kā zīds ir ļoti mīksts, ir jāizvairās no gludināšanas. Tāpat kā žāvējot audumu žāvētājā, karstums var to sabojāt. Tā vietā izmantojiet tvaikonis, lai noņemtu grumbas.

Bieži uzdotie jautājumi par zīda mazgāšanu

 

Vai zīdu var mazgāt veļas mašīnā?

Atkarīgs no. Daudzi zīmoli reklamē savus zīda izstrādājumus kā "mazgājamu zīdu", kas parasti nozīmē, ka tas ir mazgājams mašīnā. Tomēr citiem priekšmetiem var būt nepieciešama tikai roku mazgāšana vai ķīmiskā tīrīšana, tāpēc pirms mazgāšanas noteikti pārbaudiet kopšanas etiķeti.

 

Vai jūs varat mazgāt 100% zīdu?

Jā, jūs varat mazgāt 100% zīda izstrādājumus. Dažus priekšmetus var mazgāt veļas mašīnā, bet citus vajadzētu mazgāt ar rokām. Vienmēr vislabāk ir ievērot zīmola kopšanas norādījumus, lai izvairītos no bojājumiem.

 

Vai es varu ievietot zīdu žāvētājā?

Kopumā nē. Zīdu nedrīkst likt žāvētājā, jo karstums var sabojāt materiālu. Zīdu vislabāk ir izžāvēt gaisā neatkarīgi no tā, vai jūs to pakarat vai klājat.

 

Vai zīds mazgāšanas laikā nesaraujas?

Tāpat kā citi dabiskie audumi, piemēram, kokvilna un lins, zīds var sarukt mazgāšanas laikā. Tomēr, zinot, kā mazgāt zīdu un pareizi to nožūt (bez siltuma un prom no tiešiem saules stariem), var novērst saraušanos.

 

Vai zīds sabojājas, ja tas kļūst slapjš?

Nē, zīds netiks sabojāts, ja tas kļūs mitrs. Tomēr ir svarīgi pareizi kopt materiālu, ievērojot zīmola mazgāšanas ieteikumus. Ja zīds kļūst slapjš nejauši vai mazgāšanas rezultātā, varat izžāvēt zīda gultas veļu un apģērbu.

Iepazīsti Savashome augstas kvalitātes dabīgas izcelsmes zīda izstrādājumus un gultasveļu jau šodien!

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.