Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā pareizi kopt kokvilnas gultasveļu

2022 10 19

Kokvilnas gultasveļa ir viens no ērtākajiem un patīkamākajiem gultasveļas variantiem, taču, lai tā ilgu laiku izskatītos kā jauna, tā ir pareizi jākopj. Šajā rakstā mēs jums parādīsim, kā pareizi kopt kokvilnas gultasveļu, lai tā būtu patīkama un ērta gadiem ilgi.

Labā ziņa ir tā, ka gultasveļa, kas ir izgatavota, lai kalpotu ilgi, ar pareizu kopšanu kalpos ilgi. Pareiza kopšana ievērojami paildzinās jūsu gultasveļas kalpošanas laiku, mazinās novecošanās pazīmes un saglabās to īpaši mājīgu. Šajā rokasgrāmatā uzzināsiet visu, kas jums jāzina par iebūvētās gultasveļas kopšanu, sākot no tā, kā mazgāt iebūvēto gultasveļu un likvidēt traipus, līdz tam, kāpēc pareiza uzglabāšana ir ļoti svarīga. Nedaudz papildu mīlestības ir ļoti noderīgi.

Kas ir kokvilna?

Perkals ir aušanas veids, ko izmanto, lai izgatavotu palagi un citu gultasveļu. Tas ir šķērsgriezumā austs audums, kas tam piešķir svaigu, vēsu matētu izskatu (atšķirībā no spīdīgām satīna gultasveļas loksnēm). Padomājiet: klasisks krekls ar pogām. Ne velti tas ir pamatmateriāls, taču, tāpat kā savu iecienītāko kreklu ar pogām nemet karstā veļas mazgāšanas un žāvēšanas ciklā, arī lina veļai ir nepieciešama īpaša kopšana.


Kā mazgāt pārnēsājamo gultasveļu

Gultas veļas kopšana nav sarežģīta, taču parasti, mazgājot gultas veļu nepareizā režīmā, tā ātri nodilst, kas var izraisīt pelējumu un saraušanos. Šajā gadījumā ir jāņem vērā temperatūra un rotācija.

Kādā temperatūrā mazgāt gultas veļu?

Daudzi gulētāji domā, vai veļu mazgāt karstā vai aukstā ūdenī, taču mēs iesakām izmantot vēsu ūdeni - ne karstu, ne aukstu. Karsts ūdens var sabojāt smalkos pavedienus un izbalināt krāsas, savukārt auksts ūdens var nepareizi notīrīt palagus. Lai saglabātu gultasveļas integritāti, labāk būt piesardzīgam.

Nepareizi izvēlēti mazgāšanas līdzekļi var arī sabojāt kokvilnas pārsēju. Audumu mīkstinātājs sākumā var padarīt gultasveļu mājīgu, taču ilgtermiņā tas var radīt papildu slodzi šķiedrām. Tas pats attiecas uz balinātājiem, kas padara balto krāsu spilgtāku, bet laika gaitā vājina kokvilnas šķiedras. Mēs iesakām izmantot maigu šķidro mazgāšanas līdzekli divreiz lielākā daudzumā, nekā ieteicis ražotājs, jo pārāk liels mazgāšanas līdzekļa daudzums arī noveco gultas veļu. Ja jums ir jāizmanto balinātājs, izvēlieties tādu, kas nesatur hloru, vai izmēģiniet mazgāšanas ciklā pievienot etiķi un cepamo sodu, lai balinātu veļu.


Kā žāvēt Perkala palagus

Pēc tam, kad esat rūpīgi izmazgājis gultasveļu, iesakām to žāvēt saulē, lai saglabātu tās dabiskās īpašības. Nežāvējiet gultasveļu veļas žāvētavā, jo tas var sabojāt audumu. Ja gultasveļa ir ļoti mitra, tā jāžāvē, neatstājot to tieši saulē un katru reizi žāvējot mainot tās stāvokli.

Kā gludināt gultas veļu?

Lai pagarinātu gultas veļas ilgmūžību, pēc iespējas izvairieties no gludināšanas. Kā minēts iepriekš, varat samazināt krokas, izmantojot žāvēšanas bumbiņas vai novietojot gultas veļu uz gultas, kad tā ir nedaudz mitra. Tas nenozīmē, ka gultas veļu nekad nedrīkst gludināt - tikai dariet to uzmanīgi.

Lai izvairītos no šķiedru apdegšanas, gludiniet palagus, kamēr tie vēl ir mitri. Tas arī atvieglo grumbu izlīdzināšanu. Vienmēr gludiniet ar zemu temperatūru, kas var prasīt nedaudz laika, bet ilgtermiņā saglabā auduma integritāti.

Kā notīrīt traipus no perkala loksnēm

Traipu likvidēšana ir viena no tām vietām, kur perkala loksnes var saskarties ar bargākām ķimikālijām nekā parasti. Mēs iesakām notīrīt traipus ar OxiClean. Ja tas nav īpaši izturīgs traips, varat mēģināt to apstrādāt ar nelielu mazgāšanas līdzekļa daudzumu, ieberzējot to skartajā vietā, līdz izveidojas putas, un atstājot to uz nakti. Izskalojiet kā parasti vēsā ūdenī, līdz migla izzūd. Neaizmirstiet pārbaudīt visus traipu tīrāmos līdzekļus neuzkrītošā vietā, lai pārliecinātos, ka tie neatstāj gredzenu.

Perkala gultasveļas kopšana pēc mazgāšanas

Zināšanas par to, kādus iestatījumus izmantot Percale gultasveļas mazgāšanai, ir tikai daļa no kopšanas. Tas, kā jūs faktiski izmantojat savu gultasveļu, var būtiski ietekmēt tās ilgmūžību. Piemēram, sejas krēmi, ziepes, serumi un kosmētika var saturēt ķīmiskas vielas, kas darbojas kā balinātāji un rada traipus uz gultasveļas un spilvendrānas. Ja regulāri lietojat pretaknes vai personīgās higiēnas līdzekļus ar šādām sastāvdaļām, baltas spilvendrānas var būt vispiemērotākās jūsu dzīvesveidam.


Cik bieži mazgāt perkala palagi

Perkala gultasveļas kopšanas mērķis ir mazgāt palagi pēc iespējas retāk. Bieža mazgāšana bojā kokvilnas šķiedras. Cik bieži jāmazgā Percale palagi, segas pārvalki un spilvendrānas, ir atkarīgs no to lietošanas veida. Parasti veļu mazgājiet aptuveni reizi 10 dienās. Laiku starp mazgāšanas reizēm var pagarināt:

  • Izvairieties no ēšanas gultā (lai cik ērta un mājīga tā būtu, tā tomēr izliksies).
  • Nenovietojiet uz gultas apavus, rokassomas un netīras drēbes (tās pārnēsā taukus un mikrobus).
  • Gultas veļas kopšana, lai izvairītos no putekļu ērcītēm
  • Uzturiet istabu vēsu un sausu, lai mazinātu svīšanu.

Svarīgi ir arī aizsargāt savas mantas. Tieša saules gaisma var izraisīt dzeltēšanu, tāpēc uzglabājiet tās labi vēdināmā skapī, skapī vai bagāžniekā. Nekad neglabājiet palagus plastmasas traukā (uzkrājas mitrums un veidojas pelējums) vai kartona kastē (uz auduma var nokļūt ķīmiskas vielas un skābes).


Jo augstāka kvalitāte, jo ilgāk tās kalpos.

Zinot, kā pareizi mazgāt gultas veļu, pagarināsiet tās kalpošanas laiku. Taču galu galā visdrošākais veids, kā pārliecināties, ka jūsu gultasveļa kalpos ilgi, ir iegādāties augstas kvalitātes gultasveļu. Perkals kā austs audums jau tagad ir viens no izturīgākajiem audumiem tirgū. 

Lai atrastu piemērotu gultasveļu savai guļamistabai, varat pārlūkot mūsu Savashome lapu, kurā atradīsiet augstākās kvalitātes gultasveļas komplektus, kas vienmēr ir izturīgi un viegli, turklāt ar gadiem kļūst mīkstāki.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.