Bezmaksas piegāde no 80 €

Par kokvilnu - Viss, kas jums jāzina!

2022 10 10

Puuvilla jaoks
Kasutame oma kodudes ja interjööris palju puuvilla, magame puuvillase voodipesu peal, kasutame puuvillaseid rätikuid ja kanname puuvillaseid riideid. Tegelikult on puuvill nii populaarne, et see moodustab üle 50% maailma kangastest. Mis on sellise populaarsuse põhjus?


Puuvilla ajalugu
Puuvilla on kiudainena kasutatud tuhandeid aastaid. Seda kasutatakse riiete ja esmatarbekaupade valmistamiseks. See on alati olnud kiudaine, mis vastab inimese funktsionaalsetele ja esteetilistele vajadustele. Nii kasvab puuvillast sitke kiud. Spetsiaalset tehnikat kasutades eraldatakse ja töödeldakse nii taime värve kui ka seemneid, kuni lõpuks on need mõlemad ainulaadsed niidid ja kootud kangaks.

Puuvillal on erinev kaal ja kudumine, seega on tegemist väga mitmekülgse materjaliga. Vastupidavus on alati olnud puuvilla üks peamisi eeliseid ja selle populaarsuse põhjus. Kuid aja jooksul on inimkond avastanud selle loodusliku kiu kasulikke omadusi.

Izcila izturība
Kokvilnu ir viegli apstrādāt, tā ir izturīga un elastīga, tāpēc to izvēlas daudzi ražotāji. Patērētāji izvēlas kokvilnu tieši tādu pašu iemeslu dēļ. Kokvilna ir ļoti izturīga šķiedra, kas spēj izturēt nodilumu un augstu temperatūru. Lai gan kokvilna ir izturīga, tā ir ļoti mīksta un ērta valkāšanai. Tā ir patiesi unikāla priekšrocība, jo citas šķiedras ar līdzīgu izturību ir cietākas un nav tik ērtas ādai.

 

Kokvilnas izturība
Vēl viena unikāla kokvilnas īpašība ir tā, ka mitrums, kas vājina citas šķiedras, piešķir kokvilnai papildu "izturību". Mitrums izmaina kokvilnas molekulāro struktūru, tāpēc šķiedras paliek tikpat stipras kā sausas. Šā iemesla dēļ kokvilnas šķiedras var plaši izmantot sadzīvē. To var mazgāt daudzas reizes ļoti augstā temperatūrā, un tā paliek gluži kā jauna. Tā ir kokvilnas palagu, dvieļu, mopu utt. priekšrocība. Kokvilna labi pilda savu uzdevumu, tāpēc nežēlojiet mazgāšanas līdzekli. Izvēlieties šo šķiedru un izbaudiet tās priekšrocības mājās.


Mitruma absorbēšanas spējas
Kokvilnas audums ir "elpojošs". Tas nozīmē, ka tas absorbē ķermeņa izdalīto siltumu un mitrumu un iztvaicē to uz āru. Tā ir ļoti noderīga auduma īpašība, kas noder apģērbu un gultas veļas izstrādāšanā, taču neļaujiet sevi maldināt. Šī īpašība saglabājās arī biezākiem kokvilnas audumiem, tāpēc vasarā varat ērti justies zem bieza t-krekla vai frotē segas. Interesanti, ka kokvilnas audumi var absorbēt līdz pat 25 % vairāk ūdens, nekā to svars.


Ļoti izturīgs, taču ļoti mīksts materiāls
Neskatoties uz kokvilnas izturību un elastību, tā ir ļoti mīksta šķiedra. Turklāt tā ir neitrāls, tāpēc, ka neizraisa alerģiskas reakcijas un ir piemērota jutīgai ādai. Tāpēc lielākā daļa bērnu gultas veļas, drēbju un rotaļlietu ir izgatavotas no kokvilnas. Būtisks ir maigums un bieža mazgāšana augstā temperatūrā. Interesanti, ka dažas kokvilnas šķiedras mazgāšanas laikā kļūst mīkstākas, nevis rupjākas. Flanelis ir viena no tām kokvilnas šķiedrām, kas pēc katras mazgāšanas kļūst mīkstāka.


Videi draudzīgs
Lai gan masveida ražošana nav gluži videi nekaitīga, kokvilna ir atjaunojams resurss. Bioloģiskā kokvilna kļūst arvien populārāka, un tās ražošanā tiek izmantots mazāk pesticīdu un citu ķīmisko vielu. Tā ir unikāla un brīnišķīga kokvilna, ko visa pasaule bauda katru dienu. Šo komplektu atradīsiet mūsu Savashome tiešsaistes veikalā!

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.