Bezmaksas piegāde no 80 €

Kokvilnas gultas veļas kopšana

2022 06 21

Kokvilnas gultasveļa ir lieliska izvēle, lai izveidotu mājīgu un mājīgu guļamistabu. Kokvilna ir dabisks, elpojošs un izturīgs audums, kas var uzlabot jūsu miega pieredzi. Tomēr, lai saglabātu kokvilnas gultasveļas mīkstumu, spilgtumu un kvalitāti, ir nepieciešama pareiza kopšana. Šajā blogā mēs sīkāk aprakstīsim, kā pareizi kopt kokvilnas gultas veļu.

1. Izlasiet un ievērojiet kopšanas norādījumus:
Pirms sākat lietot kokvilnas gultasveļu, ir svarīgi izlasīt ražotāja norādījumus par tās kopšanu. Šie norādījumi ir pielāgoti konkrētajam kokvilnas veidam un jebkādām papildu apdares vai apstrādes metodēm. Ievērojiet ieteiktos mazgāšanas, žāvēšanas, gludināšanas un citus kopšanas norādījumus.

2. Jaunu kokvilnas gultas veļu iepriekš izmazgājiet:
Pirms jaunas kokvilnas gultas veļas lietošanas ieteicams to iepriekš izmazgāt. Tas palīdzēs noņemt jebkādas apdares ķimikāliju atliekas, kas var izraisīt ādas kairinājumu. Ievērojiet ražotāja norādījumus par pareizu mazgāšanas temperatūru un mazgāšanas līdzekli.

3. Šķirošana un mazgāšana:
Pirms mazgāt kokvilnas gultas veļu, sašķirojiet to pēc krāsas un auduma svara. Tas palīdzēs novērst krāsas izbalēšanu un nodrošinās, ka vieglāki audumi netiks stipri skarti. Izmantojot maigu mazgāšanas līdzekli, kas paredzēts jutīgiem audumiem, vai ražotāja ieteikto mazgāšanas līdzekli, tiks nodrošināta droša mazgāšana. Izvairieties no hlora vai asu ķimikāliju lietošanas, lai nesabojātu kokvilnas audumus.

Lai gan kokvilnas gultasveļa ir stiprs un izturīgs izstrādājums, tā ir pienācīgi jāuztur. Kokvilnas gultasveļa jāmazgā temperatūrā, kas nepārsniedz 40 grādus pēc Celsija, un, lai novērstu rakstu izbalēšanu un bojājumus, vislabāk to darīt, apgriežot gultasveļu otrādi. Nekad nedrīkst mazgāt kopā tumšus un gaišus audumus, pat ja tie ir divi kokvilnas gultasveļas komplekti. Pirms pirmās lietošanas reizes ir ieteicams mazgāt gultasveļu. Kopumā kokvilnas gultasveļa ir jāmaina un jāmazgā reizi divās nedēļās, lai tā būtu tīra un higiēniska un nebūtu nepieciešami papildu līdzekļi un tīrīšana. Sausā tīrīšana nav piemērota satīna izstrādājumiem, jo tā var sabojāt auduma struktūru un izraisīs ātrāku gultasveļas nolietošanos. Tomēr traipus no šī auduma jau ir salīdzinoši viegli noņemt - parasti pietiek ar parastu mazgāšanu. Svarīgi ir arī atstāt gultasveļai vietu, lai tā varētu brīvi kustēties veļas mazgājamajā mašīnā, tādējādi audums būs tīrāks, mazāk izstiepts un mazāk saburzīts.

4. Mazgāšanas temperatūra un cikls:
Lai mazgātu kokvilnas gultas veļu, ir svarīgi ievērot pareizo temperatūru un ciklu. Kokvilnas gultasveļu parasti jāmazgā siltā vai vidēji karstā ciklā. Augsta temperatūra un intensīvi mazgāšanas cikli var sabojāt kokvilnas audumu un samazināt tā kalpošanas laiku.

5. Žāvēšana:
Ja iespējams, kokvilnas gultasveļu vislabāk ir žāvēt dabīgā, gaisā žāvētā veidā. Tas palīdzēs saglabāt kokvilnas mīkstumu un izvairīties no pārmērīgas saraušanās. Ja izmantojat veļas žāvētāju, izvēlieties maigu žāvēšanas ciklu un zemu temperatūras iestatījumu. Izvairieties no pārmērīgas žāvēšanas vai ilgstošas atstāšanas žāvētavā, lai izvairītos no auduma bojāšanas.

6. Gludināšana:
Kokvilnas gultasveļas gludināšana palīdz izlīdzināt grumbas un piešķir tai glītu izskatu. Lietojiet vidēju gludināšanas iestatījumu un pareizu temperatūru. Lai izvairītos no auduma bojāšanas, gludiniet ar tvaiku un izvairieties no tiešas saskares ar audumu.

Paradoksalu, tačiau nors džiovinimas džiovyklėje satiną gali pažeisti, lyginimas net ir aukštoje temperatūroje jai visiškai nekenkia. Netgi priešingai. Pavyzdžiui, jei patalynės komplektas buvo naudojamas sergant, jį norima maksimaliai dezinfekuoti ir pašalinti virusus, tačiau dezinfekcinės priemonės ir intensyvus skalbimas audinį pažeis – lyginimas karštu lygintuvu gali būti sprendimas. Kita vertus, kadangi audinys natūralus, keli netolygumai jam suteikia savotiško žavesio, todėl medvilninė patalynė nepraras savybių ir estetikos net ir tada, kai ją lyginti pristigs laiko ar noro. Medvilninė patalynė yra siūnama iš natūralaus, tvirto audinio, todėl tinkama priežiūra užtikrins, kad jos savybės nekistų ilgą laiką. Prižiūrėdami patalynės komplektą pagal taisykles aukštos kokybės produktu džiaugsitės ilgai.

7. Laikymas:
Laikykite medvilnės patalynę sausoje ir oro pralaidžioje vietoje. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes ilgalaikis saulės poveikis gali išblukinti ir pažeisti audinį. Ruošdami patalynę žiemai, užtikrinkite, kad ji būtų švari ir visiškai sausa, kad išvengtumėte pelėsių ar nemalonaus kvapo susidarymo.

Veļas mašīnu izmantošana
Ja vēlaties pēc iespējas ilgāk saglabāt kokvilnas gultasveļas īpašības, kā arī kopt audumu un saglabāt tā krāsu neskartu, nevajadzētu lietot skarbu mazgāšanas līdzekļus, balinātājus vai traipu tīrāmos līdzekļus. Satīns ir dabīgs audums, tāpēc tam patīk maigums. Vislabāk ir izvēlēties mazgāšanas līdzekļus, kas paredzēti kokvilnas audumiem, un, lai mazgātu kokvilnas gultas veļu spilgtākās vai tumšākās krāsās, izmantot krāsainiem audumiem paredzētus mazgāšanas līdzekļus. Kokvilnas gultasveļa ir izturīga un izturīga, un pēc daudziem mazgāšanas un žāvēšanas cikliem tā nemainīs savas īpašības, ja... netiek žāvēta veļas žāvētavā. Žāvēšana veļas žāvētavā palielina saraušanās iespējamību, kā arī bojā pašu audumu, jo īpaši, ja tas tiek žāvēts augstā temperatūrā. Satīna audums žūst salīdzinoši ātri, tāpēc jūs varat viegli izžāvēt savu gultasveļu parastos apstākļos.

Secinājums: Lai saglabātu kokvilnas gultasveļas mīkstumu, spilgtumu un izturību, ir svarīgi to pareizi kopt. Ievērojot šos padomus un ievērojot ražotāja norādījumus, jūs vēl ilgi varēsiet izmantot kokvilnas gultasveļas priekšrocības un izbaudīt savām vajadzībām ideāli pielāgotu miegu.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.