Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā mazgāt, žāvēt un pareizi kopt kokvilnas gultas veļu

2022 10 11

Kā mazgāt, žāvēt un pareizi kopt kokvilnas gultas veļu

Nekas nav labāks par to, kā garas dienas beigās ietīties siltā, mājīgā gultā. Kā arī nav nekā labāka par saplēstu, saskrāpētu, saburzītu gultas veļu, protams - pārnestā nozīmē. Patiesība ir tāda, ka gultas veļa nolietojas, ja tā netiek pienācīgi kopta. Pat vislabākās kvalitātes Perkala gultas veļa daudz ātrāk novecos, ja to pareizi neizmazgāsiet un neizžāvēsiet. Neviens nevēlas samierināties ar dilstošiem palagiem, kas nokarājas gar gultas sāniem. 

 

Labā ziņa ir tā, ka gultas veļa, kas ir izgatavota tā, lai kalpotu ilgi, ar pienācīgu kopšanu arī kalpos gadiem ilgi. Pareiza kopšana ievērojami paildzinās jūsu gultas veļas kalpošanas laiku, mazinās novecošanās pazīmes un nodrošinās tai īpašu mājīgumu. Šajā rokasgrāmatā uzzināsiet visu, kas jums jāzina par gultas veļas kopšanu, sākot no tā, kā mazgāt un likvidēt traipus, līdz tam, kāpēc pareiza uzglabāšana ir ļoti svarīga. Neliela papildus mīlestība ir ļoti noderīga.

 

Kas ir Perkals?

Perkals ir aušanas veids, ko izmanto palagiem un citai gultasveļai. Tas ir šķērsām austs audums, kas tam piešķir svaigu, vēsu, matētu izskatu (pretstatā spīdīgai satīna veļai). Iztēlojaties: klasisks krekls ar pogām. Ne velti tas ir galvenais apģērba gabals, taču, tāpat kā savu iecienītāko kreklu ar pogām nemet karstā veļas mazgāšanas un žāvēšanas ciklā, arī Perkala veļai ir nepieciešama īpaša kopšana.

 

Kā mazgāt gultas veļu

Gultas veļas kopšana nav sarežģīta, taču parasti, mazgājot gultas veļu nepareizā režīmā, tā ātri nodilst, sapelē vai saraujas. Šajā gadījumā jāņem vērā temperatūra un apgriezienu skaits veļasmašīnā.


 

Kādā temperatūrā jāmazgā gultas veļa?

Daudzi gulētāji domā, vai mazgāt palagus karstā vai aukstā ūdenī, taču mēs iesakām izmantot vēsu ūdeni - ne karstu, ne aukstu. Karsts ūdens var sabojāt smalkos pavedienus un izbalināt krāsas, savukārt auksts ūdens var neiztīrīt gultas veļu kārtīgi. Lai saglabātu veļu pret ātru nodilšanu, labāk ir būt piesardzīgiem.

 

Nepareizi izvēlēti mazgāšanas līdzekļi var sabojāt kokvilnas šķiedras. Veļas mīkstinātājs sākumā gultas veļu var padarīt mājīgu, taču ilgtermiņā tas var radīt papildu slodzi šķiedrām. Tas pats attiecas arī uz balinātāju, kas balto krāsu padara spilgtāku, bet laika gaitā vājina kokvilnas šķiedras. Mēs iesakām izmantot saudzīgu šķidro mazgāšanas līdzekli divreiz mazākā daudzumā, nekā ieteicis ražotājs, jo pārāk liels mazgāšanas līdzekļa daudzums arī var papildus bojāt gultas veļu. Ja jums ir jāizmanto balinātājs, izvēlieties tādu, kas nesatur hloru, vai mēģiniet mazgāšanas ciklā pievienot etiķi un pārtikas sodu, lai balinātu veļu.


 

Kā žāvēt Perkala gultas veļu

Perkala veļu var žāvēt parastā veļas žāvētājā, taču mēs iesakām žāvētāju pipeildīt tikai līdz pusei, lai novērstu palagu satīšanos ar citiem audumiem, kas var izraisīt to izstiepšanos un plīsumus. 

 

Turklāt, lai izvairītos no šķiedru pārkaršanas, kas var izraisīt to sacietēšanu, krāsas maiņu un saraušanos, vienmēr jālieto zems karstuma līmenis. Tāpat kā visi 100% kokvilnas audumi, arī Perkals var sarauties, ja netiek pareizi žāvēts. Šādā gadījumā vislabāk ir izņemt gultas veļu no veļas žāvētāja, kad tā ir nedaudz mitra (nav pilnīgi sausa), un uzreiz novietot to uz gultas, izlīdzinot grumbas. Tas palīdz izvairīties no grumbu veidošanās un netīša pārmērīga karstuma.


 

Kā gludināt gultas veļu?

Lai pagarinātu gultas veļas mūžu, pēc iespējas izvairieties no gludināšanas. Kā minēts iepriekš, varat samazināt grumbu veidošanos, izmantojot žāvēšanas bumbiņas vai novietojot gultas veļu uz gultas, kad tā ir tikai nedaudz mitra. Tas nenozīmē, ka nekad nedrīkst gludināt gultas veļu - tikai dariet to uzmanīgi.

 

Lai izvairītos no šķiedru apdegšanas, gludiniet veļu, kamēr tā ir vēl mitra. Tas arī atvieglo grumbu izlīdzināšanu. Vienmēr izmantojiet zemu temperatūru, kas var aizņemt nedaudz vairāk laika, bet ilgtermiņā saglabā audumu.

 

Kā tīrīt traipus no Perkala gultas veļas

Traipu noņemšanai no Perkala gultas veļas var izmantot spēcīgākus līdzekļus nekā parasti. Mēs iesakām traipu noņemšanu ar OxiClean. Ja tas nav īpaši noturīgs traips, varat mēģināt to apstrādāt ar mazliet mazgāšanas līdzekļa, maigi paberzējot to skartajā vietā, līdz izveidojas putas, un atstāt to uz nakti. Skalojiet kā parasti vēsā ūdenī, līdz putas izzūd. Neaizmirstiet pārbaudīt visus traipu tīrāmos līdzekļus neuzkrītošā vietā, lai pārliecinātos, ka tie neatstāj pleķus.

 

 

Perkala gultas veļas kopšana pēc mazgāšanas

Zināšanas par to, kādus iestatījumus izmantot Perkala gultas veļas mazgāšanai, ir tikai daļa no kopšanas. Tas, kā jūs izmantojat savu gultas veļu, var būtiski ietekmēt tās iztuirību. Piemēram, sejas krēmi, ziepes, serumi un kosmētikas līdzekļi var saturēt ķīmiskas vielas, kas darbojas kā balinātāji un rada traipus uz palagiem un spilvendrānām. Ja regulāri lietojat pretaknes vai citus personīgās higiēnas līdzekļus, kuru sastāvā ir šīs sastāvdaļas, jūsu dzīvesveidam vislabāk var būt piemērota balta gultas veļa.


 

Cik bieži jāmazgā Perkala veļu

Perkala gultas veļas kopšanas mērķis ir mazgāt palagus pēc iespējas retāk. Bieža mazgāšana noārda kokvilnas šķiedras. Cik bieži jāmazgā Percale palagi, segas pārvalki un spilvendrānas ir atkarīgs no to lietošanas veida. Parasti veļu iesakam mazgāt aptuveni reizi 10 dienās. Jūs varat pagarināt laiku starp mazgāšanas reizēm:

  • Izvairioties no ēšanas gultā (lai cik ērta un mājīga tā būtu, ēdiens tomēr krīt).

  • Nenovietojot uz gultas apavus, rokassomas un netīras drēbes (tās pārnēsā netīrumus un mikrobus).

  • Kopiet gultas veļu, lai izvairītos no putekļu ērcītēm

  • Uzturiet telpu vēsu un sausu, lai mazinātu svīšanu.

 

Svarīgi ir arī uzglabāt veļu pareizi. Tieša saules gaisma var izraisīt dzeltēšanu, tāpēc uzglabājiet to labi vēdināmā skapī. Nekad neglabājiet veļu plastmasas konteineros (tajos uzkrājas mitrums un veidojas pelējums) vai kartona kastē (uz auduma var nokļūt ķīmiskas vielas un skābes).


 

Jo augstāka kvalitāte, jo ilgāk tie kalpos.

Zinot, kā pareizi mazgāt gultas veļu, pagarināsiet gultas veļas kalpošanas laiku. Taču galu galā visdrošākais veids, kā nodrošināt, lai jūsu gultasveļa kalpotu ilgi, ir iegādāties augstas kvalitātes gultas veļu. Perkals kā audums ir viens no izturīgākajiem audumiem tirgū. 

 

Lai atrastu piemērotu Perkala gultas veļu savai guļamistabai, varat ielūkoties mūsu mājaslapā, kurā atradīsiet augstākās kvalitātes Perkala gultas veļas komplektus, kas vienmēr būs izturīgi un viegli, turklāt ar gadiem kļūst arvien mīkstāki.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.