Bezmaksas piegāde no 80 €

Gultas kukaiņi: kā tos pamanīt un atbrīvoties no tiem?

2023 10 11

Blusu invāzija mājās var būt īsta nelaime. Šie mazie parazīti ne tikai rada fizisku diskomfortu, bet arī var pārnēsāt dažādas slimības. Galvenais ir efektīvi un konsekventi cīnīties ar blusām, lai atjaunotu mieru un tīrību jūsu mājās. Šajā rakstā mēs apspriedīsim efektīvus veidus, kā atbrīvoties no blusām.

1. Blusu identificēšana

Pirms sākt blusu iznīcināšanu, ir svarīgi tās pareizi identificēt. Blusas ir ļoti mazi (apmēram 1-7 mm gari), tumšas krāsas kukaiņi ar brūnu vai melnu ķermeni. Tās ir aktīvas naktī, bet dienā tās slēpjas tumšās, aizsargātās vietās. Rūpīgi pārbaudiet savu gultu, matraci, spilvenus un gultas veļu. Gultas kukaiņi bieži vien slēpjas tumšākajās un dziļākajās vietās, tāpēc pievērsiet īpašu uzmanību šuvēm un spraugām.

Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā novērst gultasblusu izplatīšanos, ir rūpēties par savu gultu un tās būtiskiem elementiem. Kāpēc ir svarīgi uzturēt gultu tīru?

 • Izturība pret blusām. Pareiza gultasveļas un citu gultas piederumu kopšana samazina iespēju, ka blusas iemitināsies un vairosies jūsu guļamistabā. Mēs piedāvājam kvalitatīvu gultas veļu Savashome.
 • Alerģiju profilakse. Tīra guļamistabas vide samazina alergēnu uzkrāšanos, kas var izraisīt elpošanas problēmas un alerģiskas reakcijas. Ieteicams mazgāt vai mazgāt gultas veļu katru nedēļu. Tas palīdzēs novērst netīrumu uzkrāšanos un ir efektīva metode blusu profilaksei.
 • Vispārējs komforts. Tīra un svaiga gultasveļa padara gulēšanu daudz patīkamāku un ērtāku.

2. Efektīvi blusu kontroles pasākumi

 • Rūpīga tīrīšana un dezinfekcija. Pirmais solis cīņā pret blusām ir telpu tīrīšana. Notīriet grīdas, nomazgājiet virsmas un neaizmirstiet iztīrīt stūrus, plaisas un spraugas. Pēc tam ir svarīgi izmantot spēcīgu dezinfekcijas līdzekli, lai iznīcinātu jebkādas atliekas.
 • Neatstājiet aiz sevis pārtikas atliekas. blusas barojas ar organiskām vielām, tāpēc ir svarīgi uzturēt tīrību un kārtību. Izvairieties atstāt aiz sevis pārtikas atliekas, lai blusām būtu grūtāk pielāgoties.
 • Izmantojiet blusu iznīcinātājus. Izvēlieties īpašus produktus blusu apkarošanai. Tie var būt šķidrā, gāzes vai aerosola veidā. Noteikti ievērojiet ražotāja norādījumus un lietojiet tos uzmanīgi.
 • Sazinieties ar profesionāli. Ja blusu invāzija ir pārāk spēcīga, lai ar to tiktu galā pašu spēkiem, vislabāk ir sazināties ar profesionāliem dezinfekcijas speciālistiem. Viņiem būs nepieciešamie instrumenti un zināšanas, lai tiktu galā ar problēmu.

 

3. Profilaktiskie pasākumi, lai novērstu blusu atgriešanos

 • Aizveriet piekļuves vietas, aiztaisiet plaisas sienās, griestos un grīdās un aiztaisiet pārtikas tvertnes, lai novērstu blusu vieglu iekļūšanu mājoklī.
 • Regulāra tīrīšana. Uzturiet mājokli tīru un kārtīgu, lai izvairītos no labvēlīgu apstākļu radīšanas blusām. Regulāri tīriet grīdas un virsmas, lai izvairītos no putekļiem un pārtikas atliekām, kas var būt pievilcīgas tarakāniem.
 • Rūpīgi pārbaudiet segas. Dažkārt blusas var paslēpties zem segas vai spilvena. Regulāri pārbaudiet un mazgājiet tās.
 • Izmantojiet īpašus aizsargpārsegus. Ja jūsu teritorijā ir tendence uz blusu invāziju, ir svarīgi izmantot īpašus pārklājus, lai novērstu invadēšanos.

Blusas var būt pastāvīgs izaicinājums, taču, ievērojot šīs vadlīnijas, jūs atkal varēsiet baudīt mierīgu dzīves telpu savā mājoklī. Nevilcinieties rīkoties un izvairieties no iespējamā apdraudējuma veselībai.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.