Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā izvairīties no saaukstēšanās miega laikā

2022 10 11

Kā izvairīties no saaukstēšanās  miega laikā
Laikam ārā kļūstot aukstākam, rodas labvēlīgi apstākļi infekciju izplatība, un palielinās saaukstēšanās risks. Tad cilvēki mazāk laika pavada ārā, ilgāk uzturas telpās, ēd mazāk dārzeņu un augļu un samazina savu fizisko aktivitāti.

Saaukstēšanos bieži izraisa nevis aukstums, bet gan pēkšņas ķermeņa temperatūras izmaiņas. Piemēram, pēkšņa ķermeņa atdzišana pēc īsas iesildīšanās veicot fiziskas aktivitātes. Vai, arī karstā vasaras dienā ieejot vēsā telpā, turpretī ziemā dodoties iepirkties un ieejot siltā telpā, kā arī nomazgājoties dušā un pēc tam atkal dodoties ārā. Cilvēki, kas nodarbojas ar sportu, jūtas auksti, kad pēc treniņa ķermenis pēkšņi atdziest. Ko darīt, lai izvairītos no saaukstēšanās miega laikā?


Viegls risinājums
Ja bieži saaukstējaties, droši vien, cenšoties sasildīties siltā dušā, domājat vai jums nepieciešams vēl viens silts džemperis vai jauns apavu pāris. Ļoti iespējams, ka jums ir nepieciešama tikai jauna sega un piemērota gultas veļa, un tad visas jūsu saaukstēšanās problēmas būs atrisinātas.

Vai es savā guļamistabā varu saaukstēties? 
Vai zinājāt, ka ir iespējams saaukstēties, vienkārši guļot, nevien tāpēc, ka telpā ir auksti? Cilvēka ķermenim piemīt dabiska bioloģiska tendence karstumā pastiprināti svīst. Kā rezultātā caur ādu izdalās daudz ūdens, kas vienkārši uzkrājas gultas veļā. Ir labi, ja gultas veļa labi uzsūc un iztvaiko mitrumu. Ko darīt, ja tā nav? Tādā gadījumā gultas veļa vienkārši kļūst mitra, un, kad tā atdziest, tā kļūst vēsa un nepatīkama pieskārienam, kas var izraisīt saaukstēšanos.

Vai bieži saaukstējaties? Izvēlieties pareizo segu!
Ja viegli saaukstējaties, ieteicams izvēlēties labu siltumizolējošu gultas veļu un segu. Tas nozīmē, ka gultas veļa veido izolācijas barjeru ap ķermeni, neļaujot tam atdzist vai pārlieku sakarst.

Vienkāršības labad aplūkosim šādu piemēru. Aitas tiek audzētas un dzīvo visdažādākajos klimatiskajos apstākļos, sākot no vissiltākā līdz visaukstākajam. Kāpēc aitas nepārkarst vai nesasalst? Aitas vilna veido sava veida siltuma barjeru ap aitas ķermeni, uzturot pastāvīgu un stabilu temperatūru. Pat ja ziemā aitas pārklāj sniegs, tas neiesūksies vilnā un nesasals. Ir zināms, ka ziemas laikā zemnieki rokas ietin aitas vilnā, lai tās nenosaltu. Vasarā tā paša iemesla dēļ aitas tiek pasargātas no pārkaršanas. Visi produkti ir pieejami Savashome tiešsaistes veikalā.


Gultas veļa - ko izvēlēties cilvēkam, kurš bieži saaukstējās? 
Veikalos ir pieejami daudz gultas veļas komplektu no dažādiem materiāliem. Izvēloties sev piemērotāko, atcerieties šos pamatnoteikumus. Jums nav obligāti nepieciešams nekas īpaši silts. Jums ir nepieciešams kaut kas, kas ļauj ķermenim elpot un labi regulē mitrumu. Šādas īpašības piemīt kokvilnai, linam, flanelim, vafeļu audumam, frotē audumam un citiem dabisko šķiedru audumiem. Tāpēc atkarībā no estētiskajiem kritērijiem un cenas jums ir pieejama ļoti plaša izvēle. 

Cilvēkiem, kuri ir jutīgi pret temperatūras izmaiņām, iesakām izmantot gultas veļu ar labām siltumizolācijas īpašībām. Šāda gultas veļa ziemā pasargās no aukstuma, bet vasarā - no karstuma.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.