Bezmaksas piegāde no 80 €

Mājas tekstils jutīgai ādai

2022 10 10

Jutīga āda ir diezgan izplatīta problēma daudziem cilvēkiem. Neizskaidrojams diskomforts, nieze, kairinājums. Ne visi audumi ir piemēroti jutīgai ādai, tāpēc, izvēloties un iekārtojot mājokli, ir jāņem vērā audumi. Šeit ir sniegti daži padomi, kā izvēlēties jutīgai ādai piemērotu gultas veļu un citus mājas tekstilizstrādājumus.

Ir svarīgi sevi ieskaut ar mājas tekstilizstrādājumiem, kas galvenokārt ir ērti un samazina kairinājuma risku. Izvēloties pareizos audumus un materiālus, sākot no gultas veļas līdz dvieļiem un citiem, var būtiski uzlabot jūsu ikdienas komfortu un labsajūtu. Šajā blogā mēs izpētīsim jutīgai ādai piemērotu mājas tekstilizstrādājumu klāstu un sniegsim jums ceļvedi nomierinošas un saudzējošas vides radīšanā, kurus visus jūs varat iegādāties vietnē Savashome.

Ja jums nav jutīgas ādas vai alerģiskas reakcijas, audums ir tikai audums. Taču daudziem cilvēkiem dzīve nav tik vienkārša, un nepareiza auduma izvēle var sagādāt vilšanos. Jūsu āda cieš vēl vairāk, ja domājat par to, kā tas ietekmē jūsu ādu.

Tā sauktie hipoalerģiskie materiāli ir neitrāli. Tas nozīmē, ka tie neizraisa alerģiskas reakcijas. Turklāt materiāls parasti ir mīksts un maigs, piemērots pat mazu bērnu jutīgai ādai. Šādi audumi ir izgatavoti no augstākas kvalitātes izejvielām, un ražošanas process ir rūpīgāks.

Dabiskas šķiedras jutīgai ādai

Hipoalerģiski audumi tiek austi arī no sintētiskām šķiedrām, taču daudzi no tiem ir no dabīgām šķiedrām. Dabiskajām šķiedrām piemīt lieliskas īpašības, kas novērš ādas kairinājumu. Piemēram, jutīgu ādu viegli kairina sviedri, bet dabisko šķiedru lieliskā higroskopiskums pasargā ādu no šī faktora. 

No otras puses, jutīga āda ir jāaizsargā no baktērijām un mikrobiem. Arī šajā gadījumā dabīgās šķiedras ir izdevīgas, jo tās var mazgāt augstā temperatūrā un iznīcināt baktērijas. Attiecībā uz mājas tekstilizstrādājumiem īpaši svarīgi ir atbrīvoties no mājas putekļu ērcītēm, kas ir viens no biežākajiem alerģisku reakciju cēloņiem. Putekļu ērcītes barojas ar atmirušajām ādas šūnām un mūsu ķermeņa izdalījumiem, tāpēc mazgāšana augstā temperatūrā ir vislabākā profilakse. Atcerieties, ka putekļu ērcītes var savairoties ne tikai gultas veļā, bet arī citos mājas tekstilizstrādājumos.


Kas ir piemērots zīdaiņiem

Mazuļa āda ir ļoti maiga, un tai ir nepieciešama īpaša kopšana. Jūs varat izvēlēties sev piemērotu veļu no zīdaiņiem paredzētā klāsta. Turklāt bērnu gultasveļa un citi audumi lielākoties ir izgatavoti no dabīgām šķiedrām. Tā ir ļoti labi elpojoša un uzsūc mitrumu, tāpēc pat zīdaiņi, kuri miega laikā nespēj labi regulēt ķermeņa temperatūru, var mierīgi gulēt.

Visbiežāk izmanto kokvilnu. Tā ir universāla šķiedra, kas ir izturīga un viegli mazgājama. Turklāt kokvilna var izturēt daudzas mazgāšanas augstā temperatūrā, kas ir ļoti svarīgi, lai pasargātu no baktērijām un citām alerģiskām reakcijām. 

Ja jums ir alerģija pret mājas putekļiem un putekļu ērcītēm, vislabāk izvēlēties plānu kokvilnas audumu. To ir viegli mazgāt, tas labi tīrās veļas mazgāšanas laikā un neatstāj alergēnus.


Labas kopšanas nozīme

Papildus jutīgai ādai piemērotu tekstilizstrādājumu izvēlei svarīga ir arī kopšana. Vispirms atcerieties, ka mājas tekstilizstrādājumi nav ilgi kalpojoši. Pat ja tas izskatās labi, tas ir regulāri jānomaina. Lai gan tas nav redzams, tas ir vienīgais veids, kā pasargāt sevi no mājas putekļu ērcītēm, kas izraisa daudzas ar jutīgu ādu saistītas problēmas.

Turklāt veļas mazgāšanas līdzekļus lietojiet taupīgi un atbilstoši norādījumiem. Izvēlieties jutīgai ādai paredzētus līdzekļus un lietojiet tos taupīgi.

1. Izvēlieties dabīgās šķiedras:
Kad runa ir par jutīgu ādu, dabiskās šķiedras parasti ir vislabākā izvēle. Kokvilnas, lina un bambusa audumi ir elpojoši, hipoalerģiski un saudzīgi pret ādu. Izvēlieties no šiem materiāliem izgatavotus gultas komplektus, segas un pārklājus, lai nodrošinātu maksimālu komfortu un samazinātu ādas kairinājuma vai alerģiju risku.

2. Izvēlieties hipoalerģiskus gultas veļas izstrādājumus:
Miegs ir ļoti svarīgs jutīgai ādai, jo ilgstošs kontakts ar gultas veļu var radīt diskomfortu. Ieguldiet līdzekļus hipoalerģiskos gultasveļas izstrādājumos, piemēram, matrača pārvalkos, spilvendrānās un segas pārvalkos, kas ir īpaši paredzēti jutīgai ādai. Šie izstrādājumi bieži vien ir izgatavoti no audumiem ar alergēnu barjeru, kas novērš putekļu ērcīšu, ziedputekšņu un citu alerģiju izraisošu vielu iekļūšanu gultas veļā.

3. Apsveriet organiskos audumus:
Ekoloģiski audumi nesatur kaitīgas ķimikālijas, pesticīdus un sintētiskas piedevas, tāpēc tie ir ideāli piemēroti jutīgai ādai. Izvēlieties organiskās kokvilnas vai lina spilvenus, dvieļus un vannas halātus, jo tie ir izgatavoti, izmantojot videi draudzīgus procesus, un ir maz ticams, ka tie izraisīs kairinājumu vai ādas reakcijas.

4. Izbaudiet mīkstus un elpojošus audumus:
Tekstūra ir svarīga jutīgai ādai. Izvēlieties mīkstus un elpojošus audumus, kas ir mīksti pret ādu. Meklējiet ēdamas kokvilnas, mikrošķiedras vai zīda gultas veļu, kas nodrošina greznību un komfortu, vienlaikus samazinot berzi un kairinājumu.

5. Izvairieties no asām ķīmiskām vielām:
Iepērkoties mājas tekstilizstrādājumos, pārbaudiet etiķetes un izvairieties no produktiem, kuros izmantotas agresīvas ķīmiskās vielas vai sintētiskās krāsvielas. Šīs vielas var kairināt jutīgu ādu. Tā vietā izvēlieties tekstilizstrādājumus, uz kuriem norādīts, ka tie nesatur agresīvas ķīmiskās vielas, azokrāsvielas un citas potenciāli kairinošas piedevas.

6. Mazgāt ar hipoalerģiskiem mazgāšanas līdzekļiem:
Pat ādai visdraudzīgākajiem audumiem nepieciešama pienācīga kopšana. Mazgājot jutīgai ādai piemērotus tekstilizstrādājumus, izmantojiet hipoalerģiskus mazgāšanas līdzekļus, kas nesatur smaržvielas, krāsvielas un skarbu ķīmisko vielu. Tas palīdzēs saglabāt auduma integritāti un novērsīs potenciāli kairinošus atlikumus.

7. Regulāri tīriet tekstilizstrādājumus:
Regulāri tīriet mājas tekstilizstrādājumus, lai atbrīvotos no putekļiem, alergēniem un citiem uzkrātajiem kairinātājiem. Veidojot gultas veļu, dvieļus un citus tekstilizstrādājumus, ievērojiet ražotāja norādījumus, lai saglabātu to tīrību un hipoalerģiskās īpašības.

 

Secinājums:

Ar pareizu mājas tekstilizstrādājumu izvēli ir iespējams radīt nomierinošu un kopjošu vidi jutīgai ādai. Izvēlieties dabīgas šķiedras, hipoalerģiskus un organiskus audumus, lai nodrošinātu nomierinošu iedarbību uz ādu. Izvēloties mīkstus un elpojošus audumus un izvairoties no asām ķīmiskām vielām, jūs varat pārvērst savu dzīves telpu par ērtu oāzi, kas veicina jutīgas ādas un labsajūtas uzlabošanu.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.