Bezmaksas piegāde no 80 €

Miego svarba veselībai

2021 10 27

Miegs ir būtisks katra dzīvā organisma stāvoklis un galvenais pasīvās atpūtas veids. Tas cilvēka organismam ir tikpat svarīgs kā ēdiens, gaiss un ūdens.

Miegs ir īpaši svarīgs un nepieciešams bērniem, jo tikai šajā laikā izdalās augšanas hormons kortizols, ko dēvē arī par jaunības eliksīru. Miega laikā organisms saražo aptuveni 70 % no dienas devas augšanas hormona.
Mūsdienu dzīves temps un stresa pilnais dzīves ritms daudziem cilvēkiem mūsdienās nozīmē, ka laika normālai un pilnvērtīgai atpūtai un miegam paliek arvien mazāk. Ir labi zināms, ka pieaugušajiem ir nepieciešamas vismaz 8 stundas miega. Taču lielākā daļa cilvēku neguļ pietiekami ilgi. Mazāk par 7 stundām. Ja tas ilgst vairāk nekā mēnesi, sākas bezmiegs, pasliktinās atmiņa un parādās pirmās nepatīkamās novecošanās pazīmes (grumbas un tumši loki zem acīm, āda pārstāj spīdēt). 


Lūdzu, ņemiet vērā, ka tikai pilnvērtīgam un pilnvērtīgam miegam ir neapšaubāmi labvēlīgs iespaids uz veselību. No miega kvalitātes ir atkarīgas mūsu attiecības ar tuviniekiem, mūsu darba rezultāti, mūsu laime, veselība, garastāvoklis un drošība. Pēc miega visas organisma funkcijas tiek veiktas efektīvāk nekā ilgstošas nomoda laikā. Pētnieki ir noskaidrojuši, ka ne tikai pārāk maz, bet arī pārāk ilgs miegs var negatīvi ietekmēt gan fizisko, gan psiholoģisko funkcionēšanu, izraisot koncentrēšanās un atmiņas problēmas, izklaidību, paaugstinātu trauksmi, aizkaitināmību un aizkaitināmību.

Kāpēc miegs ir tik svarīgs?

Miegs daudzējādi ietekmē organismu - no emocionālās veselības līdz fiziskajai sagatavotībai. Miegs sniedz jums atpūtu un uzlabo daudzu organisma funkciju darbību. Jūs to tieši nejutīsiet, bet jūsu vispārējā veselība būs daudz labāka, jums būs vairāk enerģijas un jūs jutīsieties labāk. Tomēr tiek lēsts, ka pat 40 % pieaugušo cieš no miega trūkuma. Tas ir īpaši izplatīts starp cilvēkiem, kuri strādā stresa pilnās profesijās. Turklāt līdz pat 20 % pieaugušo cieš no bezmiega. 


Ja esat viens no šiem cilvēkiem, nekavējoties meklējiet risinājumus. Nenovēršot miega trūkuma un bezmiega pamatcēloņus, miega cikla traucējumi laika gaitā var kļūt pastāvīgi.

Kā iegūt kvalitatīvu miegu?

Pirmkārt, labs nakts miegs ir atkarīgs no rutīnas. Celšanās un gulētiešana katru dienu vienā un tajā pašā laikā palīdzēs jums efektīvāk un kvalitatīvāk izgulēties. Tāpēc necentieties kompensēt smagas darba nedēļas laikā zaudēto miegu, nedēļas nogalē paliekot līdz pusdienlaikam. Tas izjauks jūsu organisma līdzsvaru un padarīs jūsu pirmdienu nemierīgu, bez enerģijas un koncentrēšanās spējas.


Vēl viens svarīgs aspekts ir vide, kurā mēs guļam. Istabā nedrīkst būt ne pārāk auksti, ne pārāk karsti. Vislabākā istabas temperatūra miegam ir 16-18 grādi.

Prioritāte ir miega kvalitāte 

Novērtējiet savu miegu. Cik ilgi guļat, kāds ir jūsu miega režīms, vai tas mainās nedēļas nogalē, kad vakariņojat, ko darāt pirms gulētiešanas utt. Zinot atbildes uz šiem jautājumiem, varat labāk izprast sevi un izmaiņas savā miega ciklā.

Sāciet lēnām. Vispirms pārliecinieties, ka jūsu gulta ir ērta, un izvēlieties piemērotu gultas veļu. Vislabāk izvēlēties gultas veļu no dabīgām šķiedrām un vieglas, elpojošas segas. Pielāgojiet spilvenu savām vajadzībām. Tam ērti jāatbalsta galva, kakls un pleci. Komforts ir galvenais priekšnoteikums labam miegam.


Pirms gulētiešanas izvēlieties relaksējošas aktivitātes, izvairieties no televizora, izvēlieties grāmatu vai siltu dzērienu, piemēram, tēju vai karstu šokolādi. Izvairieties no ēšanas pirms gulētiešanas, jo organismam ir nepieciešamas vidēji 3-4 stundas, lai sagremotu ēdienu. Tas ir laiks starp vakariņām un gulētiešanas laiku. Vakariņās nav ieteicams lietot pikantus vai ļoti kaloriskus ēdienus, jo tie var izraisīt gremošanas problēmas, kas var traucēt miegam. 

Izveidojiet ērtu un drošu miega vidi. Guļamistabā jābūt pietiekami plašai un labai ventilācijai. Pirms gulētiešanas vienmēr izvēdiniet istabu - gaisa kvalitāte ir svarīga labam miegam. Turklāt gan guļamistabas mēbelēm, gan gultasveļai izvēlieties videi draudzīgus dabiskus materiālus, kurus varat atrast Savashome e-veikalā. Tie ir veselīgāki, ķermenim draudzīgāki audumi, kas nekaitina un ir elpojoši.

Kvalitatīva gultasveļa labam miegam

Mēs uzticamies savam ķermenim kā labākajam ceļvedim, lai atrastu risinājumus labam un ērtam miegam. Mēs par to daudz nedomājam, bet mēs visi atceramies, cik ērta bija mūsu mīļākā gultasveļa un cik ērti bija mūsu vecie spilveni. 


Gultas veļa ir ļoti svarīga, jo tā ir tiešā saskarē ar ādu. Izvēlieties gultas veļu, kas izgatavota no dabīgiem materiāliem, kuri ir mīksti un maigi. Izmēģinot dažādus gultas veļas veidus, varat izvēlēties sev piemērotāko. Gan lins, gan flanele ir ideāli piemēroti ērtam miegam. Vai varbūt jums patīk reklamētā satīna gultasveļa. Izvēle ir patiešām plaša.


Runājot par gultasveļu, tā ir daudz svarīgāka, nekā izskatās. Populārā gumijas gultasveļa ir ļoti ērta valkāšanai. Tā labi pieguļ un ir izturīga pat pēc daudziem lietošanas reizēm. Ja jums ir grūti aizmigt, jūs neizbēgami mētājaties un grozāties. Gluži pretēji, guļot uz līdzenas virsmas, jūs jutīsieties mierīgāk un ērtāk, kā arī ātrāk aizmigsiet. 


Jāapsver arī spilveni un segas, kā arī jāņem vērā individuālās vajadzības. Dažiem cilvēkiem patīk siltums un viņi tur galvu augstu paceltu, savukārt citi novērtē kustību brīvību un labprātāk guļ kā uz mākoņiem. Galvenokārt izvēlieties elpojošu gultas veļu, lai izvairītos no pārkaršanas. Izvēloties kvalitatīvus izstrādājumus, tiks radīta ideāla guļamvieta, lai jūs varētu labi izgulēties.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.