Bezmaksas piegāde no 80 €

Lina gultas veļas kopšana

2022 06 13

Lins ir ļoti iecienīts un novērtēts audums, kas ir ne tikai viegli kopjams, bet arī aizsargā pret UV stariem - tam ir dabīgs filtrs. Lins ir audums, ko izvēlas daudziem tekstilizstrādājumiem. Lins ir īpaši novērtēts gultasveļai, jo tas ir patīkams pie ķermeņa un saglabā vēsumu pat ļoti karstās vasaras naktīs. Pareizi kopjot, lina kvalitāte un izcilas īpašības saglabājas daudzus gadus un ar katru mazgāšanas reizi kļūst pat mīkstākas. Un, lai gan daudzi domā, ka lins ātri krunka un tā kopšana ir īsts apgrūtinājums, ievērojot dažus noteikumus, tas ir daudz vienkāršāk, nekā šķiet.

Kā mazgāt linu gultas veļu
Kad iegādājaties linu gultasveļu, pirms pirmās lietošanas reizes to ieteicams izmazgāt. Šajā gadījumā linu gultasveļa jāmazgā atsevišķi, bez citām drēbēm vai tekstilizstrādājumiem. Mazgājot gultas veļu pirmo reizi, neatkarīgi no auduma krāsas tā jāmazgā temperatūrā, kas nepārsniedz 30 grādus pēc Celsija, un nedrīkst lietot balinošus mazgāšanas līdzekļus. 

Gan pirmo reizi, gan pēc tam gultasveļa jāgriež otrādi. Veļas mazgāšanas laikā izmantojiet maigus mazgāšanas līdzekļus vai ziepes un izvairieties no balinātājiem un ķīmiskās tīrīšanas, kas var sabojāt dabīgās šķiedras un mainīt krāsu. Pirmo reizi mazgājot linu gultasveļu, kopā var izmantot citus apģērbus vai audumus, ja vien tie ir līdzīgās krāsās. 

Lins ir izturīgs audums, tāpēc tas ne tikai labi iztur daudzus mazgāšanas ciklus, bet ar katru mazgāšanas ciklu arī mīkstinās. Atšķirībā no daudziem citiem audumiem veļa gūst labumu no pareizas mazgāšanas un ar katru mazgāšanas ciklu pat kļūst gaišāka vai baltāka atkarībā no gultas veļas nokrāsas. 

Lins ir audums, kas ļoti labi uzsūc mitrumu, tāpēc lina gultasveļa jāmazgā tukšākā veļasmašīnā, lai audums varētu uzsūkt ūdeni. Veļu var mazgāt ar rokām vai veļas mazgājamajā mašīnā - ir tikai svarīgi izvēlēties audumam piemērotu programmu. Visdrošākā temperatūra linu gultasveļas mazgāšanai ir aptuveni 40 grādi, bet vieglākus izstrādājumus var mazgāt arī augstākā temperatūrā, piemēram, 60 vai 95 grādos, taču jāatceras, ka veļa mazgāšanas laikā var sarauties par 4 līdz 7 procentiem, tāpēc vislabāk ir ievērot īpašos kopšanas norādījumus uz izstrādājuma.

Lai guļamistaba būtu tīra un higiēniska, ieteicams gultas veļu mainīt un mazgāt reizi divās nedēļās. Tas palīdzēs radīt ilgstošu svaiguma sajūtu un atbrīvoties no jebkādām baktērijām.

Kā gludināt un žāvēt linus
Lai gan lins ir izturīgs audums, tas diezgan ātri izžūst. Tomēr, ja tas netiek pareizi žāvēts, tam ir tendence krokoties. Lai no tā izvairītos, pirms žāvēšanas linu nevajadzētu izžāvēt, jo tas novērsīs nevēlamas krokas, kas vēlāk būs jāgludina. Tāpat kā citus dabiskos audumus, arī linu vislabāk žāvēt ārā, taču to nevajadzētu atstāt žāvēties tiešos saules staros, jo tas var izraisīt dzeltēšanu vai citu krāsas maiņu, kā arī, visticamāk, nevienmērīgu krāsas maiņu, kas var sabojāt audumu. 

Linu gultasveļu var žāvēt arī veļas žāvētājā, taču, izvēloties programmu, jābūt uzmanīgiem - linu var žāvēt zemākā temperatūrā. Turklāt neatkarīgi no tā, vai veļu žāvē veļas žāvētavā, ārā vai mājās, veļu nedrīkst atstāt izžūt, un process rūpīgi jāuzrauga, jo audums diezgan ātri iztvaiko mitrumu.

Nepieciešamības gadījumā veļu var gludināt ar gludekli, bet tas jādara, apgriežot gultas veļu uz nepareizās puses. Augstā gludekļa virsmas temperatūra var radīt spīdīgus plankumus uz auduma. Tomēr lins ir audums, kas bez gludināšanas izskatās diezgan estētiski un pievilcīgi. Un, ja esat iegādājies gultasveļas komplektu, kas izgatavots no krokota auduma, gludināšana to tikai sabojās, un to nevajadzētu darīt vispār.

Dabīga, patīkama pret ādu, ar lielisku mitruma absorbciju un izturīga, lina gultasveļa ir pareizā izvēle visu gadu, īpaši vasarā, kad vēlaties atvēsināties. Tā smalkais dizains un elegance var kļūt par izteiksmīgu guļamistabas akcentu, savukārt tā vieglā kopšana padara to par izturīgu audumu, ko var baudīt gadiem ilgi.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.