Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā mazgāt, žāvēt un kopt lina gultasveļu?

2022 10 19

Runājot par dabīgiem gultas veļas materiāliem, linu ir grūti pārspēt. No linu šķiedras izgatavotais, ārkārtīgi izturīgais, bet nenoliedzami mīkstais audums ir elpojošs, mājīgs un sezonāls, saglabājot siltumu ziemā un vēsumu vasarā. Turklāt ar katru mazgāšanas reizi tā kļūst mīkstāka, ērtāka un kopumā labāka.

Ir viegli saprast, kāpēc cilvēki mīl šo audumu. Tomēr, tā kā tas ir nedaudz dārgāks par citiem materiāliem, daudzi cilvēki jautā: "Vai lina palagi kalpo ilgāk nekā citi palagi?". Īsā atbilde ir "jā", lins ir neticami izturīgs, bieži vien tas kalpo desmit vai vairāk gadu. Garā atbilde ir tāda, ka, lai saglabātu šī iemīļotā tekstila integritāti un kluso eleganci, ir nepieciešama pareiza kopšana.

Savashome linu ir salīdzinoši viegli kopt, taču ir dažas lietas, kas jāpatur prātā, rūpējoties par audumu. Ja vēlaties ieguldīt līdzekļus materiālā, kas ir viegli atdzesējams un plaši kopjams, vai ja vēlaties pasargāt savu esošo gultasveļu, esat nonācis īstajā vietā. Lūk, kā pareizi mazgāt gultasveļu, kā arī kā žāvēt, mazgāt, apstrādāt traipus un uzglabāt gultasveļu.

Kā mazgāt gultas veļu: padomi un labākā prakse: kā mazgāt gultas veļu: soļi un labākā prakse

Ideāli piemērota gan karstā, gan aukstā miega cienītājiem, perfekti mīkstā un gaisīgā veļas gultasveļa apvieno ikdienišķo ar grezno. Lai nodrošinātu, ka šis visu mīlošais audums saglabā savu neticamo tekstūru un pievilcību visa gada garumā, ir svarīgi precīzi zināt, kā saglabāt linu gultasveļu svaigu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, cik bieži jāmazgā gultasveļa un kādi iestatījumi jāizmanto linu palagiem, lai novērstu to saraušanos, krāsas maiņu un citus bojājumus.

Cik bieži jāmazgā gultasveļa?

Daudzi cilvēki jautā, cik bieži jāmazgā gultasveļa, un atbilde parasti ir tāda pati kā attiecībā uz citu gultasveļu. Lai saglabātu veselīgu miega vidi, parasti pietiek ar piegulošo palagu, virslīstes un spilvendrānu tīrīšanu reizi nedēļā. Ja jūs uztrauc, ka audums priekšlaicīgi bojājas, jums paveicies, jo linu gultasveļas mazgāšana patiesībā katru reizi padara to labāku.

Kā mazgāt gultas veļu veļas mašīnā

Veļa var būt augstas klases audums, taču tas nenozīmē, ka to ir grūti kopt. Jūs varat mazgāt to mājās parastajā veļas mazgājamajā mašīnā. Lūk, galvenie soļi:

 • Ievietojiet veļas mazgājamajā mašīnā gultasveļu atsevišķi vai kopā ar līdzīgas krāsas audumiem.
 • Pievienojiet apmēram ceturtdaļu glāzes maigu veļas ziepju. Iestatiet maigu mazgāšanas ciklu un izvēlieties silta ūdens režīmu.
 • Palaidiet mazgāšanas ciklu.

Labākā veļas mazgāšanas prakse, mazgājot gultas veļu veļas mazgājamajā mašīnā

Daļa no gultasveļas pievilcības ir tās vienkāršība, un arī šī dabīgā materiāla tīrīšana ir ļoti vienkārša. Paturot to prātā, turpmāk sniegtie padomi palīdzēs jums maksimāli izmantot linu palagus.

 • Pirms sākat mazgāt veļu, rūpīgi izlasiet instrukcijas (uz etiķetes, iepakojuma vai produkta aprakstā tīmekļa vietnē).
 • Lai aizsargātu dabīgās šķiedras, izmantojiet maigu vai "maigu" ciklu.
 • Izvēlieties silta ūdens režīmu. Ja uztraucaties par saraušanos, varat izmantot aukstu ūdeni, taču vienmēr jāizvairās no karsta ūdens.
 • Izvēlieties maigu šķidro mazgāšanas līdzekli, kas īpaši paredzēts maigiem audumiem.
 • Izvairieties no ziepēm, kuru sastāvā ir optiskie balinātāji un citi spēcīgi ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi, jo tie var vājināt un mainīt auduma krāsu.
 • Ja iespējams, izvēlieties augstāko ūdens līmeni, lai audums varētu brīvi kustēties cilindrā.
 • Koncentrētas veļas ziepes izmantojiet taupīgi. Parasti pietiek ar ceturtdaļu tasītes, īpaši ar augstas efektivitātes veļas mazgājamo mašīnu.
 • Gultas veļu mazgājiet atsevišķi vai kopā ar līdzīgas krāsas veļu. Turklāt veļu drīkst mazgāt tikai kopā ar līdzīga svara priekšmetiem, piemēram, viegliem apģērbiem.
 • Pirms veļasmašīnas ievietošanas bungas cilindrā veļu piepildiet ar ūdeni un pievienojiet mazgāšanas līdzekli. Tas dos tam laiku pilnībā izšķīst un palīdzēs novērst traipus.
 • Vislabāk ir izmantot nelielu vai vidēja lieluma iepakojumu, jo pārāk liels iepakojums var izraisīt palagu sapīšanos, izkropļojot materiālu un ietekmējot to, cik labi tās tiks notīrītas.
 • Ja veļu mazgājat kopā ar citiem priekšmetiem, pārliecinieties, ka tiem nav āķu vai rāvējslēdzēju, kas var aizķerties par materiālu.

Veļa ir dabiski antimikrobiāla, t. i., tajā neveidojas baktērijas vai pelējums. Un, kā redzams, šī viegli tīrāmā auduma tīrīšana neprasa lielu jūsu uzmanību.

 

Vai veļa mazgājot saraujas?

Tāpat kā kokvilna, arī lins mazgāšanas laikā var sarauties. Tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kādā temperatūrā veļu mazgāt un kā to žāvēt, lai tā pareizi pieguļ matracim un spilveniem.

Uzziniet vairāk mūsu rokasgrāmatā "Kā pasargāt linu palagus no saraušanās?

Vai jāmazgā linu palagi aukstā vai karstā ūdenī?

Veļas veļas mazgāšanai nav piemērota ne karsta, ne auksta temperatūra. Vislabāk ir izmantot remdenu ūdeni (10 līdz 15 °C). Šī temperatūra ir pietiekami silta, lai no veļas noņemtu baktērijas un izšķīdinātu ķermeņa eļļas un citas atliekas, bet ne tik karsta, lai tā sarautu šķiedras vai sarautos audums.

 

Kā ar rokām mazgāt gultas veļu

Viena no linu gultasveļas priekšrocībām ir tā, ka to var mazgāt veļas mašīnā. Tomēr, ja vēlaties mazgāt ar rokām, varat izmantot tos pašus labākos paņēmienus, kas aprakstīti iepriekš, t. i., ūdens temperatūru un mazgāšanas līdzekļa veidu.

 • Vispirms piepildiet izlietni vai vannu ar siltu ūdeni.
 • Pievienojiet nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa un ļaujiet tam izšķīst.
 • Ielieciet loksnes ziepjūdenī, līdz tās ir pilnībā iegremdētas. 
 • Dažas minūtes maigi maisiet audumu ar rokām, izvairoties to savilkt vai apvīt.
 • Izņemiet palagus, pēc tam nosusiniet un izmazgājiet.
 • Pievienojiet siltu ūdeni un atkārtoti iegremdējiet palagus.
 • Masējiet audumu tīrā ūdenī, līdz ziepes ir izskalotas. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo darbību, lai atbrīvotos no visām ziepēm.

Dabiskās veļas ziepes var izmantot gan veļas mazgājamajā mašīnā, gan ar rokām. Papildus remdenam ūdenim un maigām šķidrajām ziepēm pirms žāvēšanas pārliecinieties, vai mazgāšanas līdzeklis ir pilnībā izskalots no auduma.

 

Kā žāvēt gultas veļu

Tagad, kad zināt, kā mazgāt gultasveļu, ir pienācis laiks iemācīties, kā to pareizi žāvēt. Vai varat likt veļu žāvēt veļas žāvētājā? Vieglsalda veļu, kas nav īpaši izturīga, var žāvēt veļas žāvētājā uz lēnas uguns. Tomēr daudzi cilvēki dod priekšroku linu palagus daļēji vai pat pilnībā žāvēt gaisā.

Žāvēšana gaisā palīdz saglabāt veļu un saglabā tekstila ilgmūžību. Ja jums nav laika, varat pakārt veļu, tiklīdz tā izņemta no veļas mazgājamās mašīnas, un ļaut tai pilnīgi izžūt gaisā. Tomēr, tā kā žāvēšana gaisā var izraisīt vieglu lina sastingšanu, iespējams, ir ieteicams izmantot jauktu metodi.

 • Tiklīdz veļas mazgāšanas cikls ir beidzies, izņemiet gultasveļu un ievietojiet to veļas žāvētājā kopā ar vilnas žāvēšanas bumbiņām.
 • Palaidiet žāvētāju 15 minūtes ar zemu karstuma iestatījumu.
 • Izņemiet gultas veļu no veļas žāvētāja, kad tā vēl ir nedaudz mitra.
 • Ja laika apstākļi to atļauj, pakariniet

Atcerieties, ka lina gultasveļa žūst nedaudz ātrāk nekā kokvilnas gultasveļa. Iespējams, sākumā vēlaties žāvēt veļas žāvētavā tikai astoņas minūtes, lai redzētu, kā žūst gultasveļa, pēc tam, ja nepieciešams, pievienojiet pāris minūtes. Turklāt, lai izvairītos no auduma saburzīšanās vai saburzīšanās, esiet uzmanīgi, kur to pakarināt, un izmantojiet veļasspraudītes. Visbeidzot, tā kā saule var balināt veļu, žāvējot veļu ārā, gultas veļu vislabāk turēt ēnā.

Veļas kopšana un tīrīšana

Tagad, kad esat iepazinušies ar veļas tīrīšanas pamatprincipiem, varat papildināt savas zināšanas par veļas kopšanu. Lūk, kas jums jāzina par krāsas maiņas novēršanu, traipu likvidēšanu, gludināšanu un pareizu uzglabāšanu.

Kas izraisa veļas palagu krāsas maiņu?

Ir vairākas lietas, kas var mainīt jūsu gultasveļas krāsu. Pirmkārt, balinātāji un asi mazgāšanas līdzekļi var atstāt pēdas uz auduma, tostarp uz krāsotas un nekrāsotas veļas, kurai ir dabiska bālgana krāsa. Tāpēc vislabāk ir izmantot maigus mazgāšanas līdzekļus. Hloru nesaturoši (vai krāsām nekaitīgi) balinātāji var būt piemēroti linu palagu mazgāšanai, bet no tiem labāk izvairīties, ja jūs uztrauc krāsas maiņa. 

 

Kā likvidēt traipus no veļas

Vislabāk notraipīto veļu tīrīt, kad traipi vēl ir svaigi, tāpēc, tiklīdz pamanāt krāsas izmaiņas, iemetiet veļu veļas mašīnā. Tomēr traipus var iztīrīt, pirms veļas mazgāšanas cikla sākšanas uz traipiem uzkaisot cepamo sodu un dažus pilienus destilēta baltā etiķa.

Tā vietā, lai skrāpētu, maigi noslaukiet traipu ar tīru drānu, līdz tas izskatās tīrs, un pēc tam izmazgājiet palagus kā parasti. Lielāku traipu gadījumā varat arī mēģināt pievienot veļai apmēram glāzi baltā etiķa un pāris ēdamkarotes sodas bikarbonāta kopā ar parasto veļas ziepju daudzumu.

 

Kā gludināt veļu gultas veļu

Veļa gultasveļa nav jāgludina. Šim pēc būtības ikdienišķajam materiālam ir nepiespiests, iedzīvināts izskats, un tas izlīdzināsies, tiklīdz gulta būs noklāta. Turklāt maz ticams, ka gultasveļa mazliet mitra grimst, tāpēc varat mēģināt gultā ierasties, pirms tā ir pilnībā izžuvusi. Tomēr, ja vēlaties izmantot gludekli, pārliecinieties, ka esat iestatījis zemāko temperatūru.


Kā uzglabāt linu gultas veļu

Zināšanas par to, kā mazgāt un žāvēt gultasveļu, ir tikai puse no tā, kā rūpēties par šo materiālu un nodrošināt, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk. Vislabākais veids, kā glabāt gultasveļu, ir glabāt veļas maisiņā, neatkarīgi no tā, vai izmantojat to, kurā tā ir ievietota, vai iegādājaties jaunu aizsargmaisiņu. Auduma maisiņš aizturēs putekļu ērcītes un vienlaikus pasargās audumu no tiešiem saules stariem, kas var izraisīt izbalēšanu. Turklāt glabājiet gultas veļu sausā, vēsā vietā - vannasistabas, veļas mazgātavas un citas telpas, kurās ir tendence uz mitruma veidošanos, nav ieteicamas.

Turklāt centieties glabāt gultas veļu tur, kur ir pietiekama ventilācija. Jāizvairās no plastmasas uzglabāšanas kastēm, jo tajās uzkrājas mitrums, kas var izraisīt pelējumu.

Kur iegādāties labāko gultas veļu

Labi pārzinot, kā mazgāt gultas veļu, varat droši iegādāties jaunu komplektu. Ja izturēsieties pret savu gultas veļu ar pienācīgu rūpību, jūs varēsiet baudīt ērtu, mājīgu un arvien mīkstāku gulēšanas telpu gadiem ilgi. Savashome vieglās un gaisīgās linu palagi, spilvendrānas un segas pārvalki ir izgatavoti no 100% Eiropas lina.

Vai esat gatavs izbaudīt linu gultasveļas nepārspējamo tekstūru? Iegādājieties Savashome gultasveļas komplektu jau šodien vai pasūtiet auduma paraugu, lai pirms iegādes izbaudītu unikālo, augstākās kvalitātes audumu.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.