Bezmaksas piegāde no 80 €

Muguras sāpes naktī: vai gultas veļa palīdzēs?

2022 10 10

Labs miegs ir būtisks ķermeņa funkcijām un kognitīvajām spējām, taču tikai nedaudzi cilvēki apzinās, cik ļoti gultas veļa ietekmē miegu miera stāvoklī. Jūsu ķermeņa termoregulācija, stāja un relaksācija miega laikā ir atkarīga no gultas veļas.

Miega trūkums var radīt nepatīkamas sekas organismam, un viena no visbiežāk sastopamajām ir muguras sāpes. Skaistai gultai ir svarīga estētiska funkcija, taču tā ne vienmēr nodrošina komfortu. Tāpēc, ja, no rīta pamostoties, sāp muguras muskuļi, tā ir nopietna zīme, ka jāmaina miega paradumi. Lai palīdzētu jums katru rītu pamosties atpūtušiem un atjaunotiem, aplūkosim pamata miega apstākļus, ko var nodrošināt tikai kvalitatīva gultasveļa.

Stāja miega laikā

Nav noslēpums, ka slikts matracis bieži tiek minēts kā galvenais muguras sāpju cēlonis. pareizs ķermeņa balsts lielā mērā ietekmē jūsu atpūtas kvalitāti, taču tikpat svarīga ir arī jūsu gultasveļas un spilvenu izvēle. Lai jūsu ķermenis varētu pilnībā atpūsties, mugurai jāatrodas vienā līmenī ar galvu un kaklu, tāpēc spilvenam jābūt pielāgotam jūsu mugurkaula izliekumam. Tāpēc, izvēloties gultas veļu, jāpievērš uzmanība savai gulēšanas pozīcijai.

Ja jums patīk gulēt uz vēdera, vislabāk izvēlēties zemu, plakanu spilvenu, lai mugurkauls būtu stabilā stāvoklī. Bieži tiek izmantoti cieti spilveni. 

Ja jums patīk gulēt uz sāniem, ir svarīgi, lai jūsu ķermenis būtu vienā līmenī, tāpēc ieteicams izvēlēties augstu spilvenu un biezu gultas veļu. 

Arī pati gultas virsma var ietekmēt jūsu miega pozu. Neatbilstoša izmēra vai materiāla palagi bieži noslīd no matrača, kairinot un pat modinot guļošo. Gumijas palagi ir lielisks šīs problēmas risinājums. Tā atbalsta matraci no visām pusēm un nodrošina stabilu pamatu labam miegam.

Ķermeņa temperatūras uzturēšana

Viens no svarīgākajiem faktoriem labam miegam ir vēsa un stabila ķermeņa temperatūra. Tas apgrūtina aizmigšanu, īpaši karstās vasaras naktīs. Tas ietver ne tikai siltuma līmeni telpā, bet arī izmantoto gultas veļu. Izvēloties sintētisko gultasveļu, var rasties pastiprināta svīšana, kustēšanās, lai atrastu ērtāko stāvokli, un bieža pamošanās, jo necaurlaidīgais audums neļauj iztvaikot ķermeņa siltumam. Miega trūkums neļauj muskuļiem atslābināties, tāpēc muguras sāpes ir neizbēgams rīta biedrs.

Ieteicama dabīgo šķiedru gultasveļa: lina vai kokvilnas gultasveļa nodrošinās stabilu gaisa cirkulāciju un saglabās ķermeņa vēsumu naktī. Arī satīna gultasveļa un satīna palagi var uzlabot jūsu miegu, ļaujot ādai elpot un piešķirot gultai maigu un greznu sajūtu. 

Miegam piemērota atmosfēra

Vai jums šķiet, ka guļat pareizos apstākļos, bet tomēr pamostaties ar stresa sajūtu? Neaizmirstiet, ka fiziskais komforts ir svarīgs labam miegam ne tikai miega laikā, bet arī gatavojoties atpūtai. Taču ir iemesls, kāpēc guļamistabā ieteicams izvairīties no ierīcēm - ir svarīgi nodrošināt, lai smadzenes šo telpu asociētu ar atpūtu, nevis ar aktivitāti. Ieteicams šo asociāciju nostiprināt, piešķirot guļamistabai miera un mājīguma sajūtu, ko bieži vien nosaka dekora un gultas veļas izvēle. 

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā telpā radīt patīkamu atmosfēru, ir izmantot dažādus gultas pārklājus, spilvenus un pārvalkus. Tie var ne tikai sildīt aukstos ziemas vakaros, bet arī izdaiļot telpu. Arī guļamistabā ir ieteicamas maigas, nomierinošas krāsas, tāpēc balta gultasveļa ir klasiska interjera dizaina izvēle, ar kuru nekad nevar kļūdīties. Ērta un mājīga guļvieta psiholoģiski sagatavos jūsu ķermeni atpūtai un palīdzēs jums izvairīties no rīta sāpju radītās spriedzes.

Ja vēlaties ērti izgulēties, labi atpūsties un no rīta sākt rītu pilns enerģijas, pievērsiet uzmanību gultasveļai. Sāpes mugurā no rīta ir kā brīdinājums, ka kaut kas ir jāmaina - varbūt jūsu spilvens ir nolietojies vai arī jaunā gultasveļa nav īstā. Izmantojiet mūsu ieteikumus par kvalitatīvu gultas veļu un pārvalkiem, lai atklātu labas nakts atpūtas priekšrocības.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.