Bezmaksas piegāde no 80 €

Satīna gultas veļas kopšana

2022 06 21

Satīns ir cieši austs kokvilnas audums, kas piešķir greznuma un elegances sajūtu. Daudzus cilvēkus fascinē satīna gultasveļas maigums un stingrība, kā arī tās masīvais spīdums. Satīna gultasveļa ir izturīga, labi saglabā krāsu un ir viegli kopjama, taču ir viens svarīgs nosacījums - tai jābūt izgatavotai no dabīga satīna - dabīga materiāla, nevis tā aizstājēja vai sintētikas. Tikai tad var cerēt uz auduma kvalitāti. Tas ir grezns un patīkams materiāls, kas guļamistabā rada mājīguma un elegances sajūtu. Tomēr, lai saglabātu satīna gultasveļas skaistumu un izturību, ir svarīgi to pareizi kopt. Šajā rakstā mēs aplūkosim satīna gultasveļas kopšanas pamatnorādījumus, lai jūs varētu ilgi baudīt šo grezno materiālu.

Mazgāšana: temperatūra un līdzekļi
Satīns ir diezgan izturīgs audums, un tas nezaudē savas īpašības pat pēc daudzām mazgāšanas reizēm, taču ir jāievēro mazgāšanas nosacījumi. Temperatūrai ir liela nozīme, lai gultasveļa neizbalētu un audums pārāk ātri nenolietotos. Tumšākas krāsas satīna gultasveļu var mazgāt temperatūrā līdz 40 grādiem pēc Celsija, bet, ja audums ir gaišas krāsas, to var mazgāt temperatūrā līdz 60 grādiem pēc Celsija. Pats audums netiks bojāts, temperatūras ierobežojumi ir vairāk vērsti uz iespējamiem krāsas un raksta bojājumiem. Maksimāla aizsardzība tiks panākta arī tad, ja audums tiks mazgāts otrādi, un, lai saglabātu satīna integritāti, mēs iesakām izmantot tikai maigus mazgāšanas līdzekļus un stingri izvairīties no balināšanas un ķīmiskās tīrīšanas, kas var nopietni bojāt auduma struktūru un krāsas. Mazgājot gaišu vai tumšu toņu gultasveļu, varat izmantot krāsainiem audumiem paredzētus mazgāšanas līdzekļus, kas ļaus ilgāk saglabāt toni. Veļas mazgāšanas laikā ieteicams aiztaisīt gultasveļas rāvējslēdzējus (ja tādi ir), lai novērstu plīsumus un sabrukšanu. Arī rupjākus audumus (piemēram, frotē audumu) nedrīkst mazgāt ar satīnu, lai nesabojātu audumu. Kopumā mēs iesakām mazgāt satīna gultasveļu reizi divās nedēļās. Tas palīdzēs saglabāt tīrību, higiēnu un svaigumu.

 

Žāvēšana un gludināšana satīna
Satīnam ir lieliskas mitruma iztvaikošanas īpašības, un tas žūst salīdzinoši ātri. Tas arī ļoti maz krunka, tāpēc to var izmantot vai salocīt un tikko izžāvēt. No otras puses, arī gludināt šādu gultasveļu ir prieks - satīns ir mīksts un viegli pakļaujas, tāpēc jums tiešām nebūs jāturpina spiest gludekli vienā un tajā pašā vietā atkal un atkal. Satīna gultasveļai ieteicams izvēlēties programmu, kas paredzēta kokvilnas audumiem. Lai gan satīns ir dabīgs audums un bieži vien to izvairās žāvēt veļas žāvētājā, to noteikti ir iespējams darīt, izmantojot maigu, zemas temperatūras programmu. Svarīgākais ir pārliecināties, ka satīna gultasveļa netiek žāvēta pārāk ilgi, jo tā var zaudēt savu maigumu un spīdumu. Satīna audumi bieži tiek uzskatīti par karaliskas greznības sinonīmu, ko var saglabāt bez lielām problēmām, ievērojot pareizos kopšanas noteikumus. Ja satīns netiks mazgāts vai žāvēts augstā temperatūrā, tas arī pēc daudziem mazgāšanas cikliem saglabās spīdumu, maigumu, ilgnoturīgu krāsu un izturību.

 

Uzglabāšana

Ir svarīgi pareizi uzglabāt satīnu, lai pasargātu to no putekļiem, tiešiem saules stariem un mitruma. To var uzglabāt pagrabā vai skapī, iepakojumā, kas ļauj audumam elpot. Ja jums ir vairāk nekā viens komplekts, vislabāk tos uzglabāt atsevišķi, lai izvairītos no audumu sajaukšanās un deformēšanās.

Papildu kopšanas padomi

Ja uz satīna auduma parādās traipi, vislabāk tos nekavējoties notīrīt, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli vai maigu traipu tīrītāju. Ir svarīgi arī periodiski pagriezt vai pagriezt gultas veļu, lai izvairītos no pastāvīga nodiluma dažās vietās.

Secinājums: Lai saglabātu satīna skaistumu un ilgmūžību, ir svarīgi to pareizi kopt. Apsmidzināšana un tīrīšana saskaņā ar norādījumiem, pareiza žāvēšana, uzglabāšana un papildu kopšanas līdzekļi palīdzēs jums saglabāt šo materiālu greznu un patīkamu ilgu laiku. Rūpējieties par savas satīna gultas veļas skaistumu un baudiet mājīgu guļamistabu vēl ilgāk.

Savashome e-veikals aicina jūs apmeklēt un atrast perfektu gultasveļas komplektu par izdevīgu cenu.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.