Bezmaksas piegāde no 80 €

Gultas veļas uzturēšana Perkelium

2022 06 21

Perkals ir audums ar izteikti matētu apdari, kas izgatavots no dabīgām kokvilnas šķiedrām. Perkals ir mīksts un labi uzsūc mitrumu, tāpēc tas ir viens no labākajiem audumiem karstām dienām vai cilvēkiem, kuri mēdz svīst. Perkala gultasveļa ir viegla un, tā kā tā ir izgatavota no dabīgas kokvilnas, ir elpojoša. Perkala gultasveļa jākopj tāpat kā citi kokvilnas izstrādājumi.

Perkala veļas mazgāšanas noteikumi
Perkals ir ne tikai patīkamas tekstūras, bet arī dažādu krāsu. Šī auduma krāsu palete ir diezgan plaša, taču, lai saglabātu toni, īpaši svarīgi ir mazgāšanas nosacījumi. Perkala gultasveļas mazgāšanas temperatūrai jābūt no 30 līdz 40 grādiem pēc Celsija, jāizvairās no balinātājiem un citiem intensīviem līdzekļiem, kas var bojāt audumu, un neizmantojiet ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumus. Ja gultasveļa ir piesātinātas vai tumšas krāsas, var izmantot krāsainiem audumiem paredzētus mazgāšanas līdzekļus, vēlams tos, kas pielāgoti kokvilnai. Pirms pirmās lietošanas reizes ieteicams mazgāt arī pavisam jaunu gultasveļu. Tas ļaus izcelt labākās auduma īpašības - mīkstumu, vieglumu un termoregulāciju. Pareizi kopta, pārnēsājamā gultasveļa pēc katras mazgāšanas nodrošina patīkamāku saskari ar ādu. Lai saglabātu guļamistabu pēc iespējas tīrāku un svaigāku, ieteicams mainīt un mazgāt maināmo matraci reizi divās nedēļās. Tas samazina alerģiju un vīrusu rašanās iespējamību, iznīcina baktērijas un uztur higiēnu.

Perkāla žāvēšana un gludināšana
Tā kā perkala audums ir ļoti blīvs, to var žāvēt veļas žāvētavā. Ir svarīgi izvēlēties saudzīgu programmu maigiem audumiem, zemu žāvēšanas temperatūru un izvairīties no auduma pārmērīgas žāvēšanas. Ja tiek zaudēts pārāk daudz mitruma, gultasveļa vairs nebūs tik mīksta un maiga. Tomēr, tāpat kā visus dabiskos audumus, arī Percale vislabāk žāvēt dabīgos apstākļos. Vislabāk - ārā, lai atklājas visas šķiedras īpašības un dabiskumam pievienojas dabas svaigums. Perkals nav audums, kas ļoti krunka, tāpēc daudzi cilvēki izvēlas to vispār negludināt. Izgludināta Percale gultasveļa ir nedaudz cietāka, un dažas seklas grumbiņas pat izceļ auduma unikalitāti un dabisko raksturu, tāpēc tas vairāk ir gaumes jautājums. Tomēr, ja nolemjat gludināt gultas pārklāju, izvēlieties zemu temperatūru un kokvilnas audumiem paredzētu iestatījumu. Šķiedras smalkums un izturība ir perkala atšķirības pazīmes, kas nosaka auduma ilgmūžību un estētiku pat pēc daudziem mazgāšanas cikliem. Pareizi kopjot, lietojot pareizos mazgāšanas līdzekļus un ne pārāk augstu žāvēšanas un gludināšanas temperatūru, šo augstas kvalitātes audumu un tā gultasveļu var lietot daudzus gadus.

Kur iegādāties gultas veļas komplektus?
Lietuvas gultasveļa SavasHome: gultasveļa.

 
Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.