Bezmaksas piegāde no 80 €

Par kokvilnu

2022 06 21

Par kokvilnuMēs daudz izmantojam kokvilnu savās mājās un interjerā, guļam uz kokvilnas gultasveļas, slaukamies ar kokvilnas dvieļiem un valkājam kokvilnas apģērbu. Patiesībā kokvilna ir tik populāra, ka tiek lēsts, ka tā sastāda vairāk nekā 50 % pasaules audumu. Kāds ir šīs popularitātes iemesls?


 

Kokvilnas vēsture

Kokvilnu kā šķiedru izmanto jau tūkstošiem gadu. To izmanto apģērbu izgatavošanai un pirmās nepieciešamības preču ražošanai. Tā vienmēr ir bijusi šķiedra, kas atbilst cilvēka funkcionālajām un estētiskajām vajadzībām. Tā ir no kokvilnas auga iegūra šķiedra. Izmantojot īpašu tehniku, augu spalvas un sēklas tiek atdalītas un apstrādātas, līdz galu galā tās tiek savītas pavedienos un ieaustas audumā.

 

Kokvilna ir dažāda svara un pinuma, tāpēc tas ir ļoti universāls materiāls. Izturība vienmēr ir bijusi viena no galvenajām kokvilnas priekšrocībām un tās popularitātes iemesls. Tomēr laika gaitā cilvēce ir atklājusi vairāk šīs dabiskās šķiedras labvēlīgo īpašību. 

 

 

Izcila izturība

Kokvilnu ir viegli apstrādāt, tā ir izturīga un elastīga, tāpēc to izvēlas daudzi ražotāji. Patērētāji izvēlas kokvilnu tieši tādu pašu iemeslu dēļ. Kokvilna ir ļoti izturīga šķiedra, kas spēj izturēt nodilumu un augstu temperatūru. Lai gan kokvilna ir izturīga, tā ir ļoti mīksta un ērta valkāšanai. Tā ir patiesi unikāla priekšrocība, jo citas šķiedras ar līdzīgu izturību ir cietākas un nav tik ērtas ādai.

 

Kokvilnas izturība

Vēl viena unikāla kokvilnas īpašība ir tā, ka mitrums, kas vājina citas šķiedras, piešķir kokvilnai papildu "izturību". Mitrums izmaina kokvilnas molekulāro struktūru, tāpēc šķiedras paliek tikpat stipras kā sausas. Šā iemesla dēļ kokvilnas šķiedras var plaši izmantot sadzīvē. To var mazgāt daudzas reizes ļoti augstā temperatūrā, un tā paliek gluži kā jauna. Tā ir kokvilnas palagu, dvieļu, mopu utt. priekšrocība. Kokvilna labi pilda savu uzdevumu, tāpēc nežēlojiet mazgāšanas līdzekli. Izvēlieties šo šķiedru un izbaudiet tās priekšrocības mājās.


 

Mitruma absorbēšanas spējas

Kokvilnas audums ir "elpojošs". Tas nozīmē, ka tas absorbē ķermeņa izdalīto siltumu un mitrumu un iztvaicē to uz āru. Tā ir ļoti noderīga auduma īpašība, kas noder apģērbu un gultas veļas izstrādāšanā, taču neļaujiet sevi maldināt. Šī īpašība saglabājās arī biezākiem kokvilnas audumiem, tāpēc vasarā varat ērti justies zem bieza t-krekla vai frotē segas. Interesanti, ka kokvilnas audumi var absorbēt līdz pat 25 % vairāk ūdens, nekā to svars.


 

Ļoti izturīgs, taču ļoti mīksts materiāls

Neskatoties uz kokvilnas izturību un elastību, tā ir ļoti mīksta šķiedra. Turklāt tā ir neitrāls, tāpēc, ka neizraisa alerģiskas reakcijas un ir piemērota jutīgai ādai. Tāpēc lielākā daļa bērnu gultas veļas, drēbju un rotaļlietu ir izgatavotas no kokvilnas. Būtisks ir maigums un bieža mazgāšana augstā temperatūrā. Interesanti, ka dažas kokvilnas šķiedras mazgāšanas laikā kļūst mīkstākas, nevis rupjākas. Flanelis ir viena no tām kokvilnas šķiedrām, kas pēc katras mazgāšanas kļūst mīkstāka.


 

Videi draudzīgs

 

Lai gan masveida ražošana nav gluži videi nekaitīga, kokvilna ir atjaunojams resurss. Bioloģiskā kokvilna kļūst arvien populārāka, un tās ražošanā tiek izmantots mazāk pesticīdu un citu ķīmisko vielu. Tā ir unikāla un brīnišķīga kokvilna, ko visa pasaule bauda katru dienu. Atrodiet šo šķiedru mūsu tiešsaistes veikalā!

 
Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.