Bezmaksas piegāde no 80 €

Kas notiek ar jūsu ķermeni, ja neguļat

2023 10 30

Mēs visi zinām, ka katru nakti vajadzētu gulēt aptuveni astoņas stundas. Tomēr, neskatoties uz to, 35 % pieaugušo guļ septiņas stundas vai mazāk. Lai gan tas var nešķist liela problēma, miega trūkumam ir nopietna ietekme uz jūsu organismu - un ne tikai tāpēc, ka jūs kļūstat aizkaitināms. Kas notiek ar jūsu ķermeni, ja nepietiekami izgulieties starp gultas veļu? Izrādās, daudz kas...

Mazāk par septiņām stundām miegs pasliktina jūsu kognitīvās spējas, lēmumu pieņemšanu un koordināciju, kā arī palēnina reakciju uz jebkādu situāciju. Zaudējot tikai vienu stundu miega, samazinās jūsu spēja apstrādāt atmiņas un saglabāt zināšanas (pētījumi liecina, ka smadzenes šķiro un saglabā informāciju, kamēr jūs guļat), kā arī tas ietekmē jūsu īstermiņa atmiņu, samazinot spēju atcerēties to, ko tajā dienā esat iemācījies.

Mazāk nekā septiņas stundas ar aizvērtām acīm arī kaitē jūsu veselībai. Miega trūkums vājina jūsu imūnsistēmu - vienā Kārnegija Mellona universitātes pētījumā konstatēts, ka miega trūkums trīskāršo saaukstēšanās risku un palielina sirds un asinsvadu slimību risku.

Tā kā miega trūkums apgrūtina ķermeņa pareizu pārtikas vielmaiņu, tas ietekmē arī jūsu spēju zaudēt vai saglabāt svaru. Dažiem cilvēkiem miega trūkums var pat samazināt dzimumtieksmi.

Lūk, vēl viens veids, kā to sadalīt

Pēc 17 stundu nomoda vidējais cilvēks sāk funkcionēt kā cilvēks, kura asinīs ir 0,05% alkohola. Tas nozīmē, ka, ja esat cēlies 6.00 no rīta, līdz 23.00 jūsu kognitīvās un reaģēšanas spējas būs nedaudz zemākas nekā legāli iereibušam cilvēkam.

Pēc plkst. 18.00 jūsu ķermenis patiešām sāk ciest triecienu. Šajā laikā jūs nedodat sev pietiekami daudz laika, lai pienācīgi atjaunotu un atgūtu spēkus, tāpēc jūsu prāta funkcijas ir krietni zemākas par normām. Turklāt cilvēkiem, kuri guļ mazāk nekā 6 stundas dienā, ir par 30 % lielāka iespēja aptaukoties nekā tiem, kuri guļ vairāk (miega trūkums stimulē apetīti un vēlmi ēst ēdienu ar augstu tauku un ogļhidrātu saturu).

Pēc 24 stundām jūs esat likumīgi piedzēries.

Un miega izlaišanai vairākas dienas pēc kārtas ir multiplikatora efekts. Piecas dienas pēc kārtas guļot 4-6 stundas diennaktī, kognitīvās spējas samazinās tā, it kā jūs būtu piedzīvojis 24 stundas nepārtrauktas modrības - piecas stundas, kas jums bija iepriekšējā naktī, ir gandrīz nebūtiskas. Desmit šādas dienas, un jums šķitīs, ka neesat gulējis 48 stundas. Jūsu ķermenis vienkārši neguļ.

Tāpēc pārtrauciet sevi spiest, lai gan patiesībā jūs tikai kavējat savu ķermeni. Ielieciet gultā un dāvājiet sev miegu, ko esat pelnījis, un visus nepieciešamos produktus, kas palīdzēs jums atpūsties, atradīsiet Savashome lapā.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.