Bezmaksas piegāde no 80 €

Kādēļ ir svarīgi gultas piederumi

2023 10 31

Pasaulē ir divu veidu cilvēki: tie, kuri gultu pakaļ guļ, un tie, kuri tikai... Un cilvēki, kas vienkārši nemazgājas. Ja esat no pēdējās grupas, ir pienācis laiks sakārtoties! Kāpēc, jūs, iespējams, jautājat? Nu, ja neskaita to, ka tā teica tava māte, tad visi, sākot no feng šui piekritējiem un beidzot ar miega pētniekiem, ir atraduši pamatotus iemeslus, kāpēc jāuztur kārtīgas palagi. Lūk, daži no tiem...

Jūsu gulta ir diezgan svarīga. Iespējams, tā ir viena no jūsu lielākajām mēbelēm, un tā var uzlabot vai izjaukt telpas noskaņu. Neuzklāta gulta sakoptā istabā rada haosa un nekārtības iespaidu. Tā kā gulta ir ļoti personiska, tās izskats ir tiešs jūsu atspoguļojums. Nekārtīga gultas veļa nozīmē nekārtīgu personību. Savukārt skaisti noklāta gulta liecina, ka esat līdzsvarots, pieaugušs un pilnībā kontrolējat situāciju.

Veicina labāku atpūtu

Tas nav tikai iedomības faktors. Jūsu apkārtējā vide ir ļoti svarīga, lai nakts miegs būtu labs. Tas ietver istabas temperatūru, apgaismojumu, troksni un vispārējo tīrību. Šo mainīgo lielumu konsekvence veicina spēcīgus miega paradumus. Salocītas palagi = mētāties un griezties. Glītas palagi = drošs miegs.

Tas palīdz uzturēt labāku veselību

Gultas klāšana no rīta novērš netīrumu un putekļu nokļūšanu zem segas naktī. Tas ir svarīgi alerģiju slimniekiem, cilvēkiem ar mājdzīvniekiem... vai vispār pilsētas iedzīvotājiem, kuri garajā dienā ir iecēluši putekļus. Izklausās diezgan nepievilcīgi, vai ne? Lai no tā izvairītos, bieži nomainiet gultas veļu pret svaigi izmazgātu gultas veļu. 

Sāciet dienu, paklājot gultu

Internetā klīst vairāki pētījumi, kuros laimes sajūta ir saistīta ar gultas klāšanu. Admirālis Viljams H. Makreivens (William H. McRaven) reiz teica uzrunā Teksasas Universitātes absolventiem: "Ja vēlaties mainīt pasauli, sāciet ar gultas klāšanu." Viņa loģika: īsumā, ja jūs nevarat pareizi darīt mazas lietas, jūs nevarat pareizi darīt arī lielas lietas. Turklāt, ja jums ir bijusi slikta diena, jūs atgriezīsieties mājās pie labi salabotas gultas un jutīsieties atvieglots un iedrošināts.

Tā ir neliela apņemšanās...

Ja tikai vienu reizi pirms celšanās nospiedīsiet snaudas pogu, jums būs laiks, lai paglābtu savu gultu. Pilnīga palagu nomaiņa var būt nedaudz sarežģīta, taču vienkārša iztaisnošana un iešūšana aizņem ne vairāk kā trīs minūtes. Šis rīta rituāls dod jums stimulu sakopt pārējo telpu... neatkarīgi no tā, vai tā ir virsma veļas locīšanai vai vienkārši ātra iedvesma sakopt.

Ja mūs raksturo mūsu ieradumi, kā tad ir ar tiem, kas neklāj gultas? Vai viņi ir bezpajumtnieki, nolemti dzīvei nekārtībā un bezmiega naktīs? Noteikti nē! Pirmkārt, jūs neesat viens. Laimes eksperte Grehtena Rubina (Gretchen Rubin) (kura nupat uzrakstīja grāmatu par šo tēmu) atklāja, ka gulētiešana ir visbiežāk sastopamais ieradums, ko cilvēki vēlētos ieviest savā ikdienas rutīnā. Tāpat kā admirālis Makreivens, arī Grečen uzskata, ka vienkārša gultas nolikšana var novest pie lielākām pozitīvām pārmaiņām.

Ko vēl gaidāt?

Kas attiecas uz pašu darbību, tā ir pavisam vienkārša: novilkt visu, izņemot pieguļošo pārklāju, pēc tam to izlīdzināt un, ja nepieciešams, sarullēt. Pēc tam, ja izmantojat virskārtu, gultas apakšdaļā izveidojiet slimnīcas stūrīšus - tas, vai jūs salocīsiet virskārtu uz augšu vai uz leju, ir atkarīgs no jūsu personīgajām vēlmēm. Apgrieziet segas pārvalku otrādi - tas ir vienkāršākais veids, kā to uzklāt uz segas - pēc tam nostipriniet segas pārvalku ar saitēm visos četros segas pārvalka stūros Noslēdziet ar spilveniem un pārvalkiem - un BUM! Gatavs. Šīs rindkopas uzrakstīšana aizņēma vairāk laika, nekā nepieciešams gultas pagatavošanai. Preces savai guļamistabai varat atrast Savashome interneta veikalā.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.