Bezmaksas piegāde no 80 €

Kad esat viesis: etiķete un manieres

2023 12 06

Mēs cenšamies būt apzinīgāki, un tas nozīmē, ka uzlabojam ne tikai savu mājokli, bet arī savas manieres. Lai gan ir daudz rokasgrāmatu par to, kā būt lieliskam saimniekam vai saimniecei, esam pamanījuši, ka trūkst skaidrības par viesu etiķeti.

Atnesiet dāvanu

Šis pirmais padoms nav apspriežams. Vienmēr vēlaties atnest jauku dāvanu, lai izrādītu pateicību par saimnieka viesmīlību. Vislabāk ir censties dāvanu personalizēt - un tai nav jābūt ekstravagantai! Tam lieliski piemērota aromātiskā svece, sega vai gultas veļas komplekts, ko varat atrast Savashome interneta veikalā.

Sazinieties ar

Runājot par saziņu, jūs vēlaties būt uzmanīgs un sniegt viesmīlim visu informāciju, kas nepieciešama jūsu uzturēšanās laikā. Tas nozīmē informēt saimnieku par ierašanās datumu un laiku, kā arī par to, cik ilgi plānojat uzturēties viņa/viņas mājās. Informējiet par jebkādiem uztura ierobežojumiem vai svarīgām alerģijām - nepārsteidziet saimnieku!  Ja plānojat, ka pie jums ieradīsies viesi, noteikti visu iepriekš rūpīgi pārrunājiet. Visbeidzot, pārliecinieties, ka saimnieks var viegli sazināties ar jums gan pirms vizītes, gan tās laikā.

 

Palīdzība

Viesojoties viesos, apzināti centieties palīdzēt. Saimnieks var atteikt jūsu piedāvājumu, bet jums vienmēr jājautā, vai varat palīdzēt gatavot ēdienu, klāt galdu un (noteikti) nomazgāt traukus pēc maltītes. Šie vienkāršie žesti liks saimniekam vēlēties, lai jūs biežāk ierodaties viesos.

 

Ievērojiet mājas noteikumus

Uzreiz pēc ierašanās izjautājiet mājokļa saimniekam visu, kas jums jāzina par mājokļa noteikumiem. Tad pārliecinieties, ka tos ievērojat visu uzturēšanās laiku! Vai jūsu mājiniekam patīk noņemt apavus pie ieejas durvīm? Ja tā, ievērojiet šo principu. Vai visi ceļas ļoti agri uz darbu un skolu? Ievērojiet viņu vajadzību gulēt un iepriekšējā vakarā guliet saprātīgā laikā. Vienkārši esiet uzmanīgi un izrādiet cieņu pret saimnieku.

Rūpējieties par savu nodarbošanos

Labs viesis zina, kā sevi nodarbināt, tāpēc pārliecinieties, ka jums ir plāni katrai dienai, un nepaļaujieties tikai uz saimnieku, plānojot savu uzturēšanos. Labākā prakse ir viesošanās sākumā un katru rītu sazināties ar saimnieku, lai saskaņotu savus plānus. Pārliecinieties, ka esat vienisprātis, un pievienojieties saimniekam, kad tas ir paredzēts. Plānojiet dažas patstāvīgas aktivitātes, lai saimniekam būtu laiks veikt visus personīgos pienākumus.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.