Bezmaksas piegāde no 80 €

Kā gulēt, ja ir trokšņains partneris

2023 11 09

Mēs neuzskatīsim, ka jūsu istabas biedrs apzināti traucē jūsu naktsmieru. Varbūt jūsu grafiki ir atšķirīgi un troksnis, kad mēģināt gulēt, ir vienkārši neizbēgams. Vai arī varbūt jūsu guļamistaba atrodas tuvu kādai kustīgai mājas daļai, piemēram, virtuvei vai gaitenim. Vai arī, jā, varbūt jūsu istabas biedrs ir vienkārši ļoti rupjš. Taču, lai kāds arī būtu iemesls, pat vismīkstākās palagi nevar atrisināt trokšņa situāciju, un tas ir tas, kas neļauj jums pietiekami izgulēties.

Taču šis nav raksts par mediācijas metodēm starp kopdzīves partneriem. Mēs esam šeit, lai risinātu problēmas. Lūk, pieci veidi, kā stāties pretī trokšņainam partnerim un palīdzēt jums aizmigt.

Izrotājiet savu ceļu uz klusumu

Tas ir gandrīz neticami, kā stratēģiski novietoti audumi var apslāpēt ārējo skaņu. Skaņa pārvietojas pa gaisu un atstarojas no plakanām virsmām, tāpēc, jo vairāk varat nosegt, jo klusāk būs. Izmēģiniet izklāt durvis ar smagu polsterējuma audumu vai skaistu gobelēnu, un laba ideja ir arī aizklāt sienas. Jūs varat iegādāties audumu, kas īpaši paredzēts skaņas izolācijai, taču derēs jebkurš audums - jo biezāks, jo labāk. Varat arī mēģināt stratēģiski novietot skaņu absorbējošu starpsienu blakus gultai (vai izgatavot savu, pie griestiem piekarinot biezu aizkaru), lai padarītu klusāku guļamvietu.

Visus produktus varat atrast, apmeklējot Savashome lapu.

Trokšņa absorbēšana ar lielāku (baltā) trokšņa daudzumu

Ne velti baltā trokšņa aparāti ir tik izplatīti bērnu auklās un terapeitu kabinetos - pareizi izvēlēts aparāts dara brīnumus. Tas ir tāpēc, ka tie rada pastāvīgu apkārtējās vides skaņu, kas palīdz absorbēt ārējos trokšņus, tostarp tā sauktos "augstos" trokšņus, piemēram, durvju aizcirpšanu, tādējādi tie mazāk traucē miegu. Dažreiz var palīdzēt arī skaļš ventilators, un internetā var atrast arī baltā trokšņa atskaņošanas sarakstus vai vienkārši visu nakti tos atskaņot caur skaļruņiem.

Pārejiet uz veco praksi un iegādājieties ausu aizbāžņus

Tas izklausās pārāk vienkārši, bet dažkārt ausu aizbāžņi ir vienkāršākais un labākais risinājums. Pareizas austiņas bloķēs vai apslāpēs visdažādākās skaņas - no augstiem trokšņiem līdz vienmērīgam zemo frekvenču čukstam. Patiesībā smagi gulētāji jāuzmanās: daži ausu aizbāžņi ir tik labi, ka pastāv risks, ka tie darbosies pārāk labi. Ir pieejami desmitiem formu un materiālu, kuru cenas svārstās no 2 līdz vairāk nekā 200 eiro, tāpēc ir lietderīgi eksperimentēt ar to, kas jums der vislabāk. Lai vai cik tas ir vērts, tradicionālie un lētie PVC vai poliuretāna putu aizbāžņi tiešsaistes reitingos bieži vien pārspēj savus dārgākos analogus, tāpēc nevajag justies tā, ka jums ir jāiegulda daudz, lai būtu mierīgs prāts.

Saņemiet augu palīdzību

Ja jums kādreiz ir problēmas ar miegu (un kam gan nav?), jūsu naktsgaldiņš nebūs pilnīgs bez lavandas eļļas. Jau tūkstošiem gadu šis skaistais purpursarkanais zieds ir slavēts par to, ka palīdz iemigt sapņu valstībā, un tas patiešām var jums palīdzēt neatkarīgi no tā, kas notiek ārpus jūsu guļamistabas sienām. Izmēģiniet pagatavot DIY istabas aerosolu, sajaucot 15-20 pilienus lavandas ēteriskās eļļas ar nedaudz spirta (kas darbojas kā emulgators) un izsmidziniet to uz gultas veļas pirms gulētiešanas. Papildus garšaugu nomierinošajai iedarbībai neliels miega režīms var palīdzēt jūsu prātam saprast, ka ir pienācis laiks atpūsties - varbūt ar kumelīšu vai pasifloru tējas tasi, kas arī palīdz aizmigt. Var palīdzēt arī lavandas losjons, ziede vai aromātiska svece.

Izstiepšanās, lai aizmigtu

Lai gan Surya Namaskar - saules sveiciens - ir enerģisks un spēcinošs veids, kā sākt dienu, ir daudz jogas pozu, kas var palīdzēt nomierināties un sagatavoties miegam. Viparita Karani, kas pazīstama arī kā "kāju sienā poza", ir viegla un atjaunojoša kustība, kas var palīdzēt jums atrast savu džen - un aizmigt. Vienkārši apgulieties un nolieciet kājas pret sienu, tad palieciet tā pāris minūtes. Vēl viens labs vingrinājums ir dievības stiepšanās guļus, ko var veikt gultā. Atgulieties uz muguras, kāju pēdas saspiežot kopā tā, lai ceļgali būtu saliekti un nokristu uz sāniem, un ļaujiet rokām nesteidzīgi nokrist uz sāniem. Ja vēlaties nedaudz vieglāku vingrinājumu, izmēģiniet Čandra Namaskar, mēness sveicienu. Vislabāk to veikt vairāk vai mazāk tukšā dūšā, tāpēc tas var nebūt ideāli piemērots ikvienam.

Savashome LV

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai jums būtu vieglāk pārlūkot mūsu vietni. Noklikšķinot uz "Piekrist" vai turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai.