Kā mazgāt, žāvēt un kopt lina gultas veļu


Runājot par dabīgiem gultas veļas materiāliem, linu ir grūti pārspēt. No lina šķiedras izgatavotie ļoti izturīgie, bet nenoliedzami mīkstie tekstilizstrādājumi ir elpojoši, mājīgi un vissezonāli, saglabājot siltumu ziemā un vēsumu vasarā. Turklāt ar katru mazgāšanas reizi tie kļūst mīkstāki, ērtāki un kopumā labāki.


Ir viegli saprast, kāpēc cilvēki mīl šo audumu. Tomēr, tā kā lina palagi ir nedaudz dārgāki par citiem materiāliem, daudzi cilvēki jautā: "Vai lina palagi kalpo ilgāk nekā citi palagi?". Īsā atbilde ir "jā", lins ir neticami izturīgs un bieži vien kalpo desmit vai vairāk gadu. Ilgākā atbilde ir tāda, ka, lai saglabātu šo iemīļoto tekstilu un tā kluso eleganci, ir nepieciešama pareiza kopšana.


Savashome veļu ir salīdzinoši viegli kopt, taču ir dažas lietas, kas jāpatur prātā, rūpējoties par lina audumu. Ja vēlaties ieguldīt līdzekļus materiālā, kas ir viegli kopjams, vai ja vēlaties aizsargāt savu esošo gultas veļu, esat nonācis īstajā vietā. Šeit uzzināsiet, kā pareizi mazgāt veļu, kā žāvēt, mazgāt, apstrādāt traipus un uzglabāt gultas veļu.Kā mazgāt veļu: padomi un labākā prakse:

Lina gultas veļa ir ideāli piemērota gan tiem, kuriem labatīk gulēt vēsā telpā, gan tiem, kuriem siltā, perfekti mīkstā un gaisīgā lina gultasveļa apvieno ikdienišķo ar grezno. Lai nodrošinātu, ka šis ilgi kalpojošais audums saglabā savu neticamo tekstūru un pievilcību visa gada garumā, ir svarīgi precīzi zināt, kā saglabāt lina veļu svaigu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, cik bieži mazgāt gultas veļu un kādus iestatījumus izmantot veļas veļas mazgāšanai, lai novērstu tās saraušanos, krāsas maiņu un citus bojājumus.


Cik bieži jāmazgā gultas veļa?

Daudzi cilvēki jautā, cik bieži jāmazgā gultasveļa, un atbilde parasti ir tāda pati kā attiecībā uz citu gultasveļu. Lai uzturētu veselīgu miega vidi, parasti pietiek reizi nedēļā izmazgāt palagus, segas pārvalkus un spilvendrānas. Ja uztraucaties, ka bieža mazgāšana liks audumam priekšlaicīgi bojāties, jums ir paveicies -  veļas mazgāšana lina gultas veļu katru reizi padara labāku.Kā mazgāt lina gultas veļu veļas mazgājamajā mašīnā

Lins, iespējams, ir augstas klases audums, taču tas nenozīmē, ka to ir grūti kopt. To var mazgāt mājās parastā veļas mazgājamajā mašīnā. Šeit ir aprakstīti galvenie soļi:


 • Ielieciet lina gultas veļu veļas mazgājamajā mašīnā atsevišķi vai kopā ar līdzīgas krāsas audumiem.

 • Pievienojiet apmēram ceturtdaļu glāzes maigu veļas ziepju. Iestatiet mazgāšanas ciklu uz maigu un izvēlieties silta ūdens režīmu.

 • Sāciet mazgāšanas ciklu.Labākā veļas mazgāšanas prakse, mazgājot gultas veļu veļas mazgājamajā mašīnā

Daļa no lina pievilcības slēpjas tā vienkāršībā, un šī dabīgā materiāla tīrīšana arī ir ļoti vienkārša. Paturot to prātā, turpmāk sniegtie padomi palīdzēs jums maksimāli izmantot linu palagus.


 • Pirms mazgāšanas uzsākšanas rūpīgi izlasiet instrukcijas (uz etiķetes, iepakojuma vai produkta aprakstā tīmekļa vietnē).

 • Lai aizsargātu dabīgās šķiedras, izmantojiet saudzīgu vai "maigu" ciklu.

 • Izvēlieties siltā ūdens režīmu. Ja uztraucaties par saraušanos, varat izmantot aukstu ūdeni, taču vienmēr būtu jāizvairās no pavisam karsta ūdens.

 • Izvēlieties saudzīgu šķidro mazgāšanas līdzekli, kas īpaši paredzēts maigiem audumiem.

 • Izvairieties no ziepēm, kuru sastāvā ir balinātāji un citi spēcīgi ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi, jo tie var vājināt un mainīt auduma krāsu.

 • Ja iespējams, izvēlieties augstāko ūdens līmeni, lai audums varētu brīvi kustēties cilindrā.

 • Koncentrētas veļas ziepes izmantojiet taupīgi. Parasti pietiek ar ceturtdaļu glāzes, jo īpaši ar augstas efektivitātes veļas mazgājamo mašīnu.

 • Gultas veļu mazgājiet atsevišķi vai kopā ar līdzīgas krāsas veļu. Turklāt veļu drīkst apvienot tikai ar līdzīga svara priekšmetiem, piemēram, vieglu apģērbu.

 • Pirms ievietojat veļu, piepildiet veļas mašīnu ar ūdeni un pievienojiet mazgāšanas līdzekli. Tas ļaus tam pilnībā izšķīst un palīdzēs novērst traipu veidošanos.

 • Vislabāk ir mazgāt nelielu veļas daudzumu, jo pārāk liels daudzums var izraisīt gultas veļas burzīšanos un satīšanos ar citiem audumiem, burzot materiālu un ietekmējot to tīrīšanas kvalitāti.

 • Ja veļu mazgājat kopā ar citiem priekšmetiem, pārliecinieties, ka tiem nav āķu vai rāvējslēdzēju, kas var aizķert materiālu.

 • Veļa ir dabiski antibakteriāla, t. i., tajā neveidojas baktērijas vai pelējums. Un, kā redzat, šī viegli tīrāmā auduma tīrīšana neprasa daudz jūsu uzmanības.Vai veļa mazgājot saraujas?

Tāpat kā kokvilna, arī lins mazgājot var sarauties. Tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kādā temperatūrā mazgāt veļu un kā to žāvēt, lai tā pareizi pieguļ matracim un spilveniem.


Uzziniet vairāk mūsu rokasgrāmatā "Kā pasargāt linu palagus no saraušanās?".


Vai gultas veļu mazgāt aukstā vai karstā ūdenī?

Veļas mazgāšanai piemērota temperatūra nav ne karsta, ne auksta. Vislabāk ir lietot remdenu ūdeni (10 līdz 15 °C). Šī temperatūra ir pietiekami silta, lai noņemtu baktērijas un izšķīdinātu ķermeņa eļļas un citas atliekas, bet ne tik karsta, lai sabojātu šķiedras vai sarauktu audumu.Kā ar rokām mazgāt linu gultas veļu

Viena no lina priekšrocībām ir tā, ka to var mazgāt veļas mašīnā. Tomēr, ja vēlaties mazgāt ar rokām, varat izmantot tos pašus labākos paņēmienus, kas aprakstīti iepriekš, t. i.,  regulēt ūdens temperatūru un mazgāšanas līdzekļa veidu.


 • Vispirms piepildiet izlietni vai vannu ar siltu ūdeni.

 • Pievienojiet nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa un ļaujiet tam izšķīst.

 • Iemērciet veļu ziepjūdenī, līdz tā ir pilnībā iegremdēta. 

 • Dažas minūtes maigi maisiet audumu ar rokām, nevērpjot un netinot to.

 • Izņemiet  veļu, nosusiniet to.

 • Pievienojiet tīru, siltu ūdeni un atkārtoti iegremdējiet loksnes.

 • Skalojiet drānu tīrā ūdenī, līdz ziepes ir izskalotas. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo darbību, lai atbrīvotos no visām ziepēm.


Dabiskās veļas ziepes var izmantot gan veļas mašīnā, gan ar rokām. Papildus remdenam ūdenim un maigām šķidrajām ziepēm pirms žāvēšanas pārliecinieties, vai mazgāšanas līdzeklis ir pilnībā izskalots no auduma.Kā žāvēt gultas veļu

Tagad, kad zināt, kā mazgāt lina veļu, ir pienācis laiks iemācīties, kā tos pareizi žāvēt. Vai varat likt gultas veļu veļas žāvētājā? Vieglus veļas audumus var žāvēt veļas žāvētājā zemā temperatūrā. Tomēr daudzi cilvēki dod priekšroku daļēji vai pat pilnībā žāvēt linu palagu, izkarot tos istabā vai svaigā gaisā.


Žāvēšana gaisā palīdz saudzē veļu un saglabā tekstila ilgmūžību. Ja jums ir laiks, veļu var izkārt, tiklīdz tā izņemta no veļas mazgājamās mašīnas, un ļaut tai pilnībā izžūt gaisā. Tomēr, tā kā žāvēšana gaisā var likt audumam nedaudz sastingt, ieteicams izmantot jauktu metodi.


 • Tiklīdz mazgāšanas cikls ir beidzies, izņemiet gultas veļu un ievietojiet to veļas žāvētājā kopā ar vilnas žāvēšanas bumbiņām.

 • Ieslēdziet žāvētāju uz 15 minūtes ar zemu temperatūras iestatījumu.

 • Izņemiet gultas veļu no veļas žāvētāja, kad tā vēl ir nedaudz mitra.

 • Pakariniet to istabā vai, ja laikapstākļi to atļauj, izkariet veļu ārā uz veļas auklas un ļaujiet tai pilnībā izžūt.


Atcerieties, ka lina gultasveļa žūst nedaudz ātrāk nekā kokvilna. Iespējams, sākumā žāvējiet veļas žāvētājā tikai astoņas minūtes, lai redzētu, kā žūst gultas veļa, pēc tam, ja nepieciešams, pievienojiet vēl pāris minūtes. Turklāt, lai izvairītos no auduma saburzīšanas vai krokošanās, uzmanīgi izvēlieties, kur veļu izkārt, un izmantojiet piespraudes, lai izvairītos no auduma saburzīšanas. Visbeidzot, tā kā saule var balināt veļu, žāvējot veļu ārā, gultas veļu vislabāk turēt ēnā.Lina gultas veļas kopšana un apstrāde

Tagad, kad esat iepazinušies ar veļas tīrīšanas pamatmetodēm, varat papildināt savas zināšanas par veļas kopšanu. Lūk, kas jums jāzina par krāsas maiņas novēršanu, traipu likvidēšanu, gludināšanu un pareizu uzglabāšanu.Kas izraisa lina gultas veļas krāsas maiņu?

Ir vairākas lietas, kas var ietekmēt jūsu gultas veļas krāsu. Pirmkārt, balinātāji un spēcīgi mazgāšanas līdzekļi var atstāt pēdas uz auduma gan uz krāsota, gan nekrāsota lina, kam ir dabiska bālgana krāsa. Tāpēc vislabāk ir izmantot maigus mazgāšanas līdzekļus. Hloru nesaturoši (vai krāsvielām nekaitīgi) balinātāji var būt piemēroti veļas mazgāšanai, taču no tiem labāk izvairīties, ja jums ir bažas par krāsas maiņu. Kā noņemt traipus no veļas

Vislabāk notraipīto veļu tīrīt, kad traipi vēl ir svaigi, tāpēc, tiklīdz pamanāt traipu, ielieciet veļu veļas mazgājamajā mašīnā. Traipus var notīrīt, pirms mazgāšanas cikla sākuma uz traipiem uzkaisot pārtikas sodu un dažus pilienus destilēta baltā etiķa.


Tā vietā, lai berzētu, maigi noslaukiet traipu ar tīru drānu, līdz tas izskatās tīrs, un pēc tam izmazgājiet veļu kā parasti. Lielāku traipu gadījumā varat arī mēģināt pievienot veļai apmēram glāzi baltā etiķa un pāris ēdamkarotes sodas, kā arī parasto veļas ziepju daudzumu.Kā gludināt gultas veļu

Veļu nav nepieciešams gludināt. Pēc būtības ikdienišķais materiāls pēc gultas klāšanas pats izlīdzināsies. Turklāt ir maz ticams, ka mazliet mitra veļa burzīsies, tāpēc varat mēģināt iekāpt gultā, pirms tā ir pilnībā izžuvusi. Tomēr, ja vēlaties izmantot gludekli, pārliecinieties, ka temperatūra ir iestatīta uz zemāko iestatījumu.
Kā uzglabāt gultas veļu

Zināšanas par veļas mazgāšanu un žāvēšanu ir tikai puse no tā, kā rūpēties par materiālu un nodrošināt, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk. Vislabāk veļu uzglabāt veļas maisiņā, neatkarīgi no tā, vai izmantojat to, kurā tā bija ievietota pērkot, vai iegādājaties jaunu aizsargmaisiņu. Auduma maisiņš aizturēs putekļu ērcītes un vienlaikus pasargās audumu no tiešiem saules stariem, kas var izraisīt izbalēšanu. Turklāt glabājiet gultas veļu sausā, vēsā vietā - vannasistabas, veļas mazgātavas un citas telpas, kurās ir tendence būt mitram gaisam, uzglabāt veļu nav ieteicams.


Turklāt centieties glabāt gultas veļu tur, kur ir pietiekama ventilācija. Jāizvairās no plastmasas uzglabāšanas kastēm, jo tās aiztur mitrumu un var izraisīt pelējumu.Kur iegādāties labāko gultas veļu

Ja labi zināt, kā mazgāt gultas veļu, varat droši iegādāties jaunu komplektu. Ja pret lina gultas veļu izturēsieties ar pienācīgu rūpību, varēsiet baudīt ērtu, mājīgu un arvien mīkstāku gulēšanas vidi gadiem ilgi. Vieglie un gaisīgie Savashome lina palagi, spilvendrānas un segas pārvalki ir izgatavoti no 100% Eiropas lina.


Vai esat gatavs izbaudīt lina gultas veļas nepārspējamo tekstūru? Iegādājieties Savashome gultasveļas komplektu jau šodien vai pasūtiet auduma paraugu, lai pirms pirkuma izbaudītu unikālo, augstākās kvalitātes audumu.